اینجا جای تبلیغ شماست

 

در محضر عقد بگیریم یا در خانه؟ ویژگی بهترین دفتر عقد ازدواج

در محضر عقد بگیریم یا در خانه؟ ویژگی های محضر عقد ازدواج عالی👰

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

در محضر عقد بگیریم یا در خانه؟ 

این سؤال برای بسیاری از زوج‌های جوان به وجود میاید و یک دغدغه ذهنی بزرگ برای آن‌ها محسوب می‌شود. محضر ازدواج مزیت‌های خاص خوش را دارد و عقد در خانه هم مزیت‌های خودش را. این بسته به ایده آل‌های شما دارد که چه گزینه‌ای را انتخاب کنید و پیوند عاشقانه‌تان را در آنجا جاودانه کنید. عقد و ازدواج باشکوه‌ترین مراسم برای هر فردی است و زوج‌های جوان می‌خواهند این مراسم به بهترین نحو برگزار شود. انتخاب محضر عقد و ازدواج و این موضوع که عقد را در خانه برگزار کنیم یا در محضر از دیگر مواردی است که زوج‌ها به آن توجه می‌کنند.

جشن عقد ساده یا مفصل؟

اگر می‌خواهید عقد ساده برگزار شود و تنها نزدیکانتان را برای مراسم دعوت کرده‌اید. محضر عقد و ازدواج گزینه ایده آلی برای شما خواهد بود. اگر عقد را در محضر انجام دهید می‌توانید از تزییناتی که در این مکان وجود دارد استفاده کنید و نیازی نیست که هزینه بیشتری برای کرایه سفره عقد و ... بپردازید. همچنین با توجه به این که شما ساعاتی در محضر حضور پیدا می‌کنید و پس از جاری شدن عقد به خانه برمی‌گردید، نگرانی از بابت این که خانه به هم ریخته شود نخواهید داشت.

دفتر عقد ازدواج محضر خوب

عقد در خانه نیز مزایای خاص خودش را دارد. در خانه شما می‌توانید سفره عقدی را که انتخاب کرده‌اید قرار دهید و اتاق را آن گونه که دوست دارید تزیین کنید. با توجه به این که محیط خانه از محضر گسترده‌تر است می‌توانید مهمان‌های بیشتری دعوت کنید و پذیرایی از آن‌ها را به بهترین نحو انجام دهید.

اگر می‌خواهید همه چیز حساب شده باشد و نمی‌خواهید خودتان را به خرج بیندازید و زحمت زیادی برای تزیین خانه و... متحمل شوید و می‌خواهید عقد در محیط رسمی‌تری برگزار شود، محضر عقد و ازدواج بهترین گزینه پیش روی شما است؛ اما در صورتی که می‌خواهید مطابق سلیقه شخصیتان عقد را برگزار کنید و شلوغی محیط را هنگام جاری شدن خطبه عقد می‌پذیرد، این امکان برای شما وجود دارد که عاقد را به خانه بیاورید و عقد را در خانه خود جاری کنید.

ویژگی‌های محضر عقد و ازدواج خوب

_ محضر عقد و ازدواج خوب محضری است که مالک آن محیط را همگام با پیشرفت زمانه تغییر داده باشد و وسایل آن هر چند سال نو نوار شده باشند. سالنی که هنوز در آن وسایل قدیمی و رنگ و رو رفته استفاده می‌شوند، بی‌شک گزینه مناسبی برای زوج‌های جوان نخواهد بود؛ بنابراین اگر به دنبال انتخاب یک محضر خوب هستید، عجله نکنید. ابتدا چندین و چند دفتر ازدواج را بررسی کنید سپس نسبت به رزرو وقت اقدام نمایید.

_ از دیگر ویژگی‌های محضر ازدواج خوب می‌توان به این گزینه اشاره کرد که دفتر ازدواج باید دارای نظم خوبی باشد. برخی از دفترهای ازدواج سردفترهایی نامنظم دارند و همین امر سبب می‌شود که چند عروس و داماد رأس زمان مشخصی در محل حاضر شوند و معطلی زیادی داشته باشند. همچنین ممکن است عروس و داماد و مهمان‌ها در دفتر حاضر شوند و عاقد برای عقد به منزل عروس و داماد دیگری رفته باشد. با وجود این شرایط حاضرین و عروس و داماد باید تا زمان مراجعه عاقد در محضر منتظر بمانند.

_ در صورتی که محضر عقد و ازدواج دارای نظم خوبی باشد مهمان‌ها هنگام حضور معطلی نخواهند داشت و مراسم عقد درست رأس زمان تعیین شده برگزار خواهد شد. با وجود این شرایط عروس و داماد و خانواده آن‌ها به هیچ عنوان درباره این که دیر به باقی امور عروسی برسند نخواهند داشت و همه چیز طبق برنامه برگزار خواهد شد.

دفتر عقد ازدواج محضر خوب

_ محضر عقد و ازدواج خوب باید فضای کافی برای قرار دادن سفره عقد و لوازم تزیینی داشته باشد. همچنین محضر باید صندلی‌ها و مبلمانی برای نشستن مهمان‌ها و همراهان عروس و داماد داشته باشد.

_ عاقد حاضر در محضر باید فردی خوش‌رو و آراسته باشد تا عروس و داماد با دلی خوش و در کمال رضایت خاطر پیوندشان را در محضر مورد نظر ثبت کنند و لحظات آغاز یکی شدن دل‌هایشان را جشن بگیرند.

_ برخی از عروس و دامادها علاقه‌مند هستند که علاوه بر مراسم عقد و ازدواج سنتی مراسم عقد آریایی را نیز داشته باشند. به همین دلیل برخی از محضردارها این گزینه را نیز در بین خدماتی که ارائه می‌دهند قرار داده‌اند تا افرادی که این مراسم را می‌خواهند نیز بتوانند آن را داشته باشند.

_ جدیدا در برخی از محضرهای عقد و ازدواج امکان پذیرایی از مهمانان وجود دارد . مثل شربت چایی شیرینی فینگر فودها و ...

_ در ضمن سفره عقد آن نیز باید شیک ، جدید و تمیز باشد. یک سفره عقد قدیمی و دمده شده اصلا انتخاب خوبی برای یک عروس و داماد نخواهد بود.

هزینه عقد در محضر چقدر است؟

هزینه عقد در محضر با هزینه عقد در خانه تفاوت دارد. مطابق نرخ مصوب شده و قانونی، هزینه‌ای که برای عقد در دفاتر ثبت عقد و ازدواج دریافت می‌شود حدود 200-300 هزار تومان است. البته این مبلغ به عنوان هزینه پایه برای عقد رسمی در نظر گرفته می‌شود و با توجه به امکاناتی که محضر ارائه می‌کند و این که عروس و داماد مراسم عقد در آریایی نیز دارند یا خیر، قیمت عقد در محضر متفاوت خواهد بود.

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.