راهنمای انتخاب محضر عقد شیک + تجربه رنگل از روز عقد و محضر👰

 • کمی قدیم تر همگی مراسم عقد خود را با دعوت از عاقد در خانه خود برگزار می کردند. اما امروزه اکثر افراد به دلایل گوناگون خواهان برگزاری این مراسم در دفترخانه ازدواج می باشند. لذا افراد دوست دارند تا یک دفتر عقد شیک و خاص را برای این امر مقدس انتخاب نمایند. یک دفتر عقد شیک می تواند در هر چه بهتر برگزار شدن این مراسم کمک نماید.

دفتر عقد شیک؛ راهنمای انتخاب محضر عقد + تجربه رنگل از روز عقد و محضرخانه

جشن عقد شما نزدیک است و به دنبال یک محضر ازدواج و عقد میگردید؟ حتما این مطب را بخوانید چون نکات بسیار آموزنده ای درباره انتخاب محضر عقد و ازدواج در این پست گفته شده است که میتوانید تجربه های خوبی درباره انتخاب دفتر و محضر عقد و ازواج برای جشن عقد خود کسب کنید.

میزان تأثیرگذاری یک دفتر عقد شیک و یا به عبارت دیگر یک محضر عقد شیک در ماندگاری و به یاد ماندنی شدن مراسم عقد و ازدواج چقدر می باشد؟ ویژگی های یک دفترخانه ازدواج مناسب برای مراسم عقد و ازدواج چگونه است؟ اگر قصد ازدواج دارید و می خواهید به زودی به خیل زوج های خوشبخت بپیوندید با ما در این مقاله همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در مورد محضرخانه ازدواج و شرایط و ویژگی های یک دفتر عقد شیک و مناسب کسب نمایید.

حتما تجربه رنگل و در انتهای مطب بخوانید

اهمیت برگزاری مراسم عقد در یک دفتر عقد شیک

از آغاز خلقت، آدمی همواره اقدام به ازدواج و تشکیل خانواده نموده است. امروزه نیز افراد به پیروی از این سنت پسندیده اقدام به این امر مقدس می نمایند. بدیهی است مراسم عقد و ازدواج یکی از ماندگارترین لحظات زندگی هر فرد می باشد و می خواهد به بهترین شکل ممکن برگزار و ثبت و ضبط گردد. در واقع دو نفر پس از طی مراحل مختلف آشنایی و شناخت، اقدام به ازدواج و عقد می نمایند. در این مرحله، برای شروع زندگی می بایست خطبه عقد برای دو فرد خوانده شود تا تبدیل به زوجی خوشبخت گردند. در روزگاری نه چندان دور همگی مراسم عقد را در خانه خود برگزار می کردند. اما امروزه اکثر افراد به دلایل گوناگون خواهان برگزاری این مراسم در دفترخانه ازدواج می باشند. لذا افراد دوست دارند تا یک دفتر عقد شیک و خاص را برای این امر مقدس انتخاب نمایند. یک دفتر عقد شیک و مناسب می تواند در هر چه بهتر برگزار شدن این مراسم کمک نماید. در واقع با افزایش تقاضا برای برگزاری مراسم عقد در دفترخانه، امروزه شاهد افزایش تعداد دفاتر ازدواج هستیم که امکانات زیادی را به مشتریان خود ارائه می دهند. لذا در این روزها پیدا کردن یک دفتر عقد شیک با امکانات متعدد و قیمت مناسب دور از دسترس نمی باشد. در همین راستا برخی سایت ها به معرفی سالن عقد با شرایط متفاوت می پردازند.

دفتر عقد محضر شیک لاکچری خاص تهران

ویژگی های یک دفتر عقد شیک و زیبا چیست؟

همان طور که پیش تر ذکر شد، امروزه دفاتر عقد دارای امکانات بسیاری برای مراجعان خود می باشند. بعضی از این دفاتر از سفره های گوناگون عقد گرفته تا سالن برای پذیرایی از مهمان ها را دارا می باشند. البته مهم ترین خصیصه در انتخاب یک دفتر عقد شیک و مناسب، آرامش و راحتی موجود در آن می باشد. به عبارت دیگر جایی که عروس و داماد در مهم ترین اوقات زندگی خود دارای آرامش و راحتی باشند و ساعاتی را به دور از استرس و تنش سپری نمایند. در ادامه برخی از ویژگی های یک دفتر عقد شیک و خاص، بیان خواهد شد. اهمیت بعضی از این ویژگی ها به قدری زیاد است که رعایت آن ها باعث زیبایی مضاعف دفتر عقد شیک و زیبا می گردد. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

 • دیزاین شیک و لاکچری محضر متناسب با مد روز
 • نورپردازی های زیبا، مناسب و متفاوت
 • گل آرایی شیک و به روز
 • پخش موسیقی زنده و یا غیر زنده
 • بادکنک آرایی شیک و خاص
 • فراهم آوردن امکاناتی جهت پذیرایی از مهمانان
 • مدل های مختلف سفره عقد 
 • امکان پذیرایی با منوهای مختلف شام و دسر و نوشیدنی
 • دیزاین شیک و خاص استند پشت عروس داماد
 • ظرفیت مهمانان زیاد
 • سرویس دهی منظم و مرتب پرسنل با ظاهری مناسب
 • رفتار مودبانه و حرفه ای پرسنل و مدیریت محضرخانه و...
 • دفتر عقد محضر شیک لاکچری خاص تهران

برگزاری مراسم عقد در محضرخانه شیک و زیبا

همان طور که پیداست، اهمیت هیچکدام از موارد ذکر شده برای زیبا سازی مضاعف یک دفتر عقد شیک و زیبا بر کسی پوشیده نیست. مثلاً با نور پردازی به وسیله نورهای زیبا و رنگارنگ می توان به آرامش و خاص بودن فضا افزود. یا با فراهم آوردن سفره های عقد متفاوت، می توان سفره عقد را مطابق با سلیقه مشتری چید و موجب رضایتمندی بیشتر آن ها گردید. با توجه به موارد ذکر شده، به شما پیشنهاد می گردد اگر به زودی قصد ازدواج دارید، موارد و ویژگی های ذکر شده را در انتخاب دفتر عقد مورد نظر خود در نظر بگیرید.

جشن عقد در تاریخ و مناسبت های ویژه

اگر میخواهید تاریخ عقد شما در روزها و مناسبت های ویژه مانند اعیاد و ولادت ها یا تعطیلی های خاص انجام شود حتما از چند ماه قبل نسبت به رزرو آن تاریخ و ساعت در دفترخانه و محضر عقد حاضر شوید. چرا که بسیاری مانند شما میخواهند در آن تاریخ ها و ساعات عقد کنند و قطعا محضر های معروف و خوب زودتر پر میشوند. بنابراین اگر از تاریخ عقد خود مطمئن هستید زودتر محضر و دفترخانه خود را مشخص نموده و ساعت مورد نظر خود را رزرو کنید.

دفتر عقد محضر شیک لاکچری خاص

سرو شام در دفترخانه و محضر عقد

بعضی از عروس دامادها بعد از خواندن خطبه و عقد کردن ، به مهمانان خود شام میدهند. برای اینکار دو حالت وجود دارد. اول اینکه بعد از عقد کردن به رستوران بروید و از مهمانان خود برای شام پذیرایی کنید و یا اینکه دفتر عقد و محضری انتخاب کنید که در آن فضا و امکانات برای پذیرایی و سرو شام وجود دارد. حتما دقت کنید که قبل از برگزاری مراسم تان برای تست غذا مراجعه کنید و همانند عروسی کیفیت غذا را بسنجید.

تعداد مهمانان خود را مشخص کنید

یادتان باشد قبل از رفتن به دنبال محضرخانه مناسب ، تعداد مهمانان و دعوتی های خود را مشخص کنید . چرا که هر محضرخانه تعداد مشخصی میپذیرد و شما با توجه به تعداد مهمانان خود میتوانید راحت تر به دنبال محضر خوب بگردید.

معین کردن مهریه و شرایط عقد

نکته دیگری که باید حتما در نظر بگیرید این است که تمامی مواردی که در محضرخانه باید امضا کنید را از قبل بدانید و با همسر خود به تفاهم برسید. از جمله مهریه و شروط ضمن عقد و ... چراکه محضر جای بجث و صحبت نیست و تنها موارد به تفاهم رسیده ، نوشته و امضا میشود.

دفتر عقد محضر شیک روف گاردن فضای باز

معرفی محضر عقد شیک

لطفا محضر عقد شیک و زیبایی که میشناسید را در بخش نظرات این پست با ما به اشتراک بگزارید تا به معرفی آن بپردازیم.

تجربه های من از انتخاب محضر عقد و ازدواج

سلام دوستان ممنون که رنگل و همراهی میکنید. توی این پست میخوام از تجربیات انتخاب محضر عقدم بگم. 18 اسفند سال 98 قرار بود روز عقد ما باشه . من دوست داشتم بزرگ های فامیل شاهد عقد کردن ما باشند و ما تصمیم گرفتیم که سالنی رو انتخاب کنیم که فضای بزرگ و تعداد صندلی های زیاد داشته باشه. و چون جا به جایی این همه مهمون از محضر عقد به رستوران کمی سخت بود قرار شد جایی و انتخاب کنیم که همونجا امکان پذیرایی و سرو شام وجود داشته باشه. خلاص کل تهران و گشتیم و یک محضر سمت غرب تهران پیدا کردیم که تمامی این ویژگی هایی که ما میخواستیم و داشت. و دو مدل سفره عقد هم داشت یکی مدرن تر با دیزاین سفید سفره عقد وسالن عقد و اونیکی دیزاین کرم طلایی بود که من سفید و انتخاب کردم. قبل از اینکه قرارداد ببندیم برای تست شام رفتیم که کیفیت قابل قبولی داشت و پذیرایی میوه و نوشیدنی هم داشت.

اما متاسفانه چند روز قبل از عقد ما کرونا شد و ما مجبور شدیم پذیرایی و حذف کنیم و تعداد مهمونا هم کمتر کنیم. ولی خوب با وجود استرس های کرونا همه چیز خیلی خوب برگزار شد. یه چیز خیلی قشنگی که باعث شد مراسممون زیباتر بشه گروه موسیقی دف و سنتور در حین مراسم عقد بود که کلی به ما کیف داد. همینطور عاقد محضرخونه که خیلی بیان زیبا و شیوایی داشت و بسیار زیبا خطبه عقد و برای ما خوند. البته من نمونه کار عکاسی و فیلمبرداری اون محضر و نپسندیدم و با جای دیگه ای قرارداد بستم و از بیرون عکاس و فیلمبردار اوردم. بنظرم حتما به غیر از عکاسی ، فیلمبرداری هم داشته باشید که از لحظه بله گفتن و خطبه خوندن فیلم داشته باشید. لطفا شما هم از تجربه روز عقدتون برای ما بنویسید.

دفتر عقد محضر شیک لاکچری خاص روف گاردن فضای باز

دفتر عقد محضر شیک لاکچری خاص روف گاردن فضای باز

دفتر عقد محضر شیک لاکچری خاص روف گاردن فضای باز

دفتر عقد محضر شیک لاکچری خاص روف گاردن فضای باز

دفتر عقد محضر شیک لاکچری خاص روف گاردن فضای باز

دفتر عقد محضر شیک لاکچری خاص روف گاردن فضای باز

دفتر عقد محضر شیک لاکچری خاص روف گاردن فضای باز

دفتر عقد محضر شیک لاکچری خاص روف گاردن فضای باز

دفتر عقد محضر شیک لاکچری خاص روف گاردن فضای باز