همه چیز درباره روز فرمالیته عروسی (عکاسی پیشکاری ) مطلب ویژه

شهریور 02, 1397

همه چیز درباره روز فرمالیته عروسی

چند سالی میشود که میشنویم عروس خانوم‌ها ترجیح میدهند چند روز قبل از مراسم عروسی ، روز فرمالیته داشته باشند. بطور خلاصه ، فرمالیته روزی است  که عروس و داماد قرار میگزارند  بجای خود روز عروسی عکاسی و فیلمبرداری داشته باشند. دلیلش این است که دیگر در روز عروسی استرس نداشته باشند و خسته نشوند. خیلی‌ها دوست دارند که لباس و آرایش خود روز عروسیشان را داشته باشند و بعضی‌ها هم دوست دارند کاملا استایل متفاوت با روز عروسی داشته باشند.

مراسم فرمالیته عروسی یعنی چه؟


آرایش و عکاسی فرمالیته دقیقا شبیه سازی روز عروسی شماست. شما در یک روزی که نه فامیل تان جمع هستند و نه آشنای دیگری در مراسم حضور دارد به همراه همسرتان عروس و داماد می شوید. موهای تان را درست می کنید، آرایش می کنید، لباس عروس می پوشید، تاج می گذارید و دقیقا هر کاری که روز عروسی انجام می دهید را چند روز قبل مو به مو انجام می دهید. به این مراسم می گویند روز فرمالیته پیش از مراسم عروسی.

 داشتن روز فرمالیته عروسی چه فایده ای دارد؟


عروسی فرمالیته به شما این امکان را می دهد که عروس شدن را قبل از یک عروسی واقعی تجربه کنید. مدل راه رفتن، راحت بودن توی لباس، حتی رقصیدن و خیلی چیزهای دیگر. علاوه بر این ها می توانید دو مدل آرایش داشته باشید و با هر دو مدل آن عکس بگیرید. یکی آرایش روز فرمالیته و دیگری آرایش روز عروسی خودتان.

 داشتن روز فرمالیته چه معایبی دارد؟معایبی که این مراسم دارد اغلب به خاطر هزینه ای است که خیلی ها فکر می کنند نباید به مخارج سنگین ازدواج اضافه اش کرد. معمولا بین 700 تا یک میلیون تومان خرج آرایش فرمالیته است که اگر این مبلغ را به یک دسته گل 300 هزار تومانی اضافه کنید کل خرجی است که روی دست شما می گذارد.

فرمالیته یعنی ظاهرسازی برای جشن عروسی قبل از ازدواج که یکی از دلیل هایی که خیلی ها با فرمالیته موافق هستند این است که استرس شان برای جشن عروس  کمتر میشود، راحت تر میتوانند عکس هایشان را بگیرند و برای آرایش عروس لازم نباشد صبح خیلی زود بیدار شوند.

حال خیلی ها میگویند که برای فرمالیته چه چیزی بپوشند و چه آرایشی داشته باشند؟

برای فرمالیته خیلی ها دنبال لباس‌های خیلی خاص و گاهاً عجیب هستند خوب حق دارند چون روز خاصی هست ک تکرار نمیشود. پیشنهاد ما به شما این است که پیراهن سفید بپوشید. پیراهن های راحت و نه دست و پا گیر. چون اغلب روزهای فرمالیته در طبیعت هستند بنابراین اگر بخواهید عکس هایتان طبیعی و ساده و زیبا باشد لباس و کفش راحت بپوشید. از شینیون های شلوغ خودداری کنید ، از آرایش های خیلی سنگین نیز خودداری کنید. در حقیقت تیپ ساده و زیبای بزنید. در زیر عکس هایی از این دست میبینید.
 داشتن مراسم فرمالیته کاملا انتخابی است و اجبار نیست. اگر نمیخواهید هزینه هایتان زیاد بشود میتوانید حذفش کنید.

خودتان خلاقیت به خرج دهید با هزینه کم

یکی از راه هایی که میتوانید با هزینه ی کم برگزارش کنید این است که بهترین آرایش خودتان را کنید و یک پیراهن سفید بپوشید و با همسرتان بروید در دل طبیعت و با یک دوربین و سه پایه و تایمر کلی عکس در ژست های طبیعی ،خودتان بگیرید,به شما قول میدهم کلی عکس های خوب از بین عکس هایی که گرفتید در بیاید و کافی است کمی عکس هایی که در زیر میگزاریم را با دقت نگاه کنید و ایده بگیرید

مدل مو برای روز فرمالیته

مدل مو و گل سر برای روز فرمالیته عروسی

مدل مو و گل سر برای روز فرمالیته عروسی

مدل مو و گل سر برای روز فرمالیته عروسی

مدل لباس برای روز فرمالیته

مدل لباس برای روز فرمالیته عروسی

مدل لباس برای روز فرمالیته عروسی

مدل لباس برای روز فرمالیته عروسی

مدل دسته گل برای روز فرمالیته

دسته گل عروس برای روز فرمالیته

دسته گل عروس برای روز فرمالیته

دسته گل عروس برای روز فرمالیته

مدل عکس برای روز فرمالیته

مدل عکس برای عکاسی روز فرمالیته

مدل عکس برای عکاسی روز فرمالیته

مدل عکس برای عکاسی روز فرمالیته

آخرین ویرایش در شنبه, 03 فروردين 1398 20:02

3 نظرها

 • نسرین
  پیوند نظر نسرین جمعه, 02 شهریور 1397 15:52

  فرماليته بهترين كاري بود كه تو تمام عمرم كردم، يعني روز عروسي با خيال راااااحت به همه كارا رسيديم، روز فرماليته از خستگي جنازه شده بوديم فكر كن اگه ميخواستيم بعدش بريم تالار چي ميشد

 • سادات
  پیوند نظر سادات شنبه, 03 شهریور 1397 11:11

  هزینه فرمالیته معمولا چقدر در میاد؟؟

 • سپیده
  پیوند نظر سپیده یکشنبه, 11 شهریور 1397 14:06

  فرمالیته خییلی خوبه
  نه استرس داری نه چیزی
  فقط لذت میبری

برای ارسال نظر وارد سایت شوید