چهارشنبه, 05 تیر 1398

تلگرام رنگلپیج اینستاگرام رنگل

 
شرایط ثبت نام وام ازدواج 30 میلیون تومانی - کارمزد و بازپرداخت شرایط ثبت نام وام ازدواج 30 میلیون تومانی - کارمزد و بازپرداخت

همه چیز درباره وام ازدواج 30 میلیون تومانی | کارمزد و مدت بازپرداخت مطلب ویژه

اسفند 10, 1397

همه چیز درباره وام ازدواج 30 میلیون تومانی

سیده فاطمه ذوالقدر اظهار کرد: مجلس علاوه بر افزایش مبلغ وام ازدواج از ۱۵ به ۳۰ میلیون تومان، مقرر کرد که این وام تنها با یک ضامن به متقاضی پرداخت شود. وی یادآور شد: پیش از این بانک‌ها وام ازدواج را تنها با دو ضامن پرداخت می‌کردند اما کمیسیون فرهنگی در پیشنهادی که به کمیسیون تلفیق داد برای تسهیل پرداخت این وام تنها یک ضامن در نظر گرفت که خوشبختانه این پیشنهاد هم در کمیسیون تلفیق و هم در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.

بازپرداخت وام ازدواج چند ساله است؟

به گفته ذوالقدر، طبق مصوبه مجلس مدت زمان بازپرداخت این وام پنج ساله خواهد بود .طبق این مصوبه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف شد از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه سیستم بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد ازدواج آنها بعد از اول فروردین 1396 است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، با اولویت نخست پرداخت کند. تصمیمی که به گفته کارشناسان می‌تواند راه را برای ازدواج جوانانی که به علت مشکلات مالی تاریخ عروسی‌های خود را به عقب موکول کرده بودند بازتر کند.

شرایط ثبت نام وام ازدواج 30 میلیون تومانی

کارمزد وام ازدواج 4 درصد است

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تأکید بر این‌که کارمزد این وام حدود 2 تا 4 درصد است، می‌گوید: یکی دیگر از مهم‌ترین تغییرات وام ازدواج امسال مربوط به بخش تضامین است. بر اساس تصویب مجلس ارائه فیش یارانه به عنوان یکی از تضامین معرفی شد. به این معنی که بانک مرکزی می‌تواند به جای یکی از تضامین، از زوجین بخواهد تا فیش یارانه خود را ارائه کنند تا در صورت عدم پرداخت اقساط، این مبلغ از یارانه آنها کم شود.

راهنمای ثبت نام وام ازدواج

در ابتدا برای ثبت نام باید تمام شرایط و ضوابط دریافت وام را مطالعه نمایید و پس از انجام این کار، نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم مربوطه در سایت اقدام نمایید. این فرم هم مخصوص داماد و هم مخصوص عروس است و هر کدام به صورت جداگانه باید آن را تکمیل نمایند. پس از انجام این مراحل، یک کد رهگیری 10 رقمی دریافت خواهید کرد. با تعیین شعبه شما باید به سایت رجوع کنید تا از شعبه اعطای وام ازدواج آگاهی پیدا نمایید و طی 12 روز کاری، با به همراه داشتن مدارک، می بایست به شعبه معرفی شده مراجعه کنید و در شعبه مربوطه مراحل پایانی را طی کنید. اگر در مدتی که تعیین شده به شعبه مراجعه نکنید، ثبت نام شما حذف خواهد شد.

شرایط ثبت نام وام ازدواج 30 میلیون تومانی

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام
 • اصل و کپی سند ازدواج
 • اصل و کپی صفحات شناسنامه زوجین
 • اصل و کپی مدارک شناسایی ضامن ها
 • ارائه اصل و کپی کارت ملی ضامن
 • اصل و کپی کارت ملی موقت یا دائم زوجین
 • کد پستی ده رقمی و آدرس محل سکونت زوجین
 • ارائه کد رهگیری ده رقمی بعد از ثبت نام
شرایط ضامن جهت دریافت وام ازدواج

در صورتی که متقاضی دریافت این تسهیلات، کارمند پیمانی یا رسمی دولت، نیروی نظامی و انتظامی، نهاد ها و موسسات عمومی مانند کمیته امداد، هلال احمر، شهرداری و بنیاد باشد، تحویل دادن گواهی تعهد کسر اقساط از سازمان مربوطه با فیش حقوق و حکم کارگزینی در صورت کفایت حقوق نام برده، نیازی به ضامن نیست. کارمندان رسمی، پیمانی یا بازنشسته دولت، موسسات عمومی مانند هلال احمر، بنیاد، شهرداری و کمیته امداد، نیروهای انتظامی و نظامی، کارگران یا کارمندان شرکت های تولیدی صنعتی بزرگ و فعال با ارائه کردن آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی و … می توانند به عنوان ضامن شناخته شوند. یک شخص کاسب به همراه پروانه کسب در زمان اعطای تسهیلات دارای فعالیت اقتصادی باشد. ضمانت شخصی که حسابی جاری فعال و خوش حساب دارد و به تشخیص و تایید پرداخت کننده برسد. کسانی که ساکن روستا ها هستند، یک شخص ساکن روستا که اهلیت و صلاحیت وی از سوی مجلس شورای اسلامی تایید شده، برایشان کفایت می کند.

متقاضیان ظرف یک ماه در سامانه ثبت نام می‌کنند و اگر مانعی برای تأمین ضامن و مدارک نداشته باشند، وام آن‌ها طی مدت مذکور پرداخت می‌شود. با همه این شرایط و افزایش 100 درصدی وام ازدواج در سال 98 ، آیا این مقدار کفاف خرید یک جهیزیه را میدهد؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر این پست با ما در میان بگذارید.

3 نظرها

 • ریحانه برزویی
  پیوند نظر ریحانه برزویی چهارشنبه, 22 اسفند 1397 12:45

  اخه با 30 تومن چی میشه خرید فوقش بشه یه یخچال و ماشین لباسشویی و جاروبرقی خرید
  بقیش چی
  حداقل باید 100 تومن میدادن

 • صادق
  پیوند نظر صادق شنبه, 17 فروردين 1398 15:09

  سلام
  اگه ثبت نام وام ازدواج از سوی بانک حذف بشه ، دوباره میشه ثبت نام کرد یا نه دیگه نمیشه؟؟؟؟؟

 • صادق
  پیوند نظر صادق شنبه, 17 فروردين 1398 15:09

  سلام
  اگه ثبت نام وام ازدواج از سوی بانک حذف بشه ، دوباره میشه ثبت نام کرد یا نه دیگه نمیشه؟؟؟؟؟

برای ارسال نظر وارد سایت شوید