اینجا جای تبلیغ شماست

 

چرا همسرم به من خیانت کرد؟

Posted On سه شنبه, 04 ارديبهشت 1397 18:47

چرا خیانت کرد؟

تنها ۱۲ درصد از مردان خیانتکار معتقدند که معشوقه شان اندام و چهره ای جذاب تر از همسرشان دارد به عبارت دیگر برخلاف تصور عموم، مردان به خاطر داشتن یک رابطه ی جنسی گرم تر با زنی زیباتر به سوی خیانت نمی روند بلکه دلیل اصلی آن ها برای خیانت، عاطفی است ابتدا یک رابطه ی عاطفی بین مرد و معشوقه شکل می گیرد و رابطه ی جنسی به دنبال آن آغاز خواهد شد. اگر از خیانت همسر خود می ترسید به دنبال ایجاد رابطه ی عاطفی محکم تر و عاشقانه تری با همسرتان باشید نه این که خود را لاغرتر کنید و یا سعی در زیباتر کردن خود داشته باشید.

 

چه دلايلي موجب مي شود زن يا مرد به همسرش خيانت کند؟

 علت خیانت و نامردی در روابط عاشقانه و ازدواج بین زن و شوهر

دلايل زيادي وجود دارد که آنها را به طور خلاصه ذکر مي کنم اما نمي توان براي آنها اولويت و مرتبه اي در نظر گرفت.

 

دلایل عمده خیانت :

 

-سردي روابط

وقتي بين زوج ها روابط محبت آميز، عاطفي و هيجاني کم مي شود و ديگر خبري از احساس شور و عشق اوليه نيست، در اين زمان ممکن است يکي از زوج ها وارد رابطه خيانت آميز شود.

 

-سرد شدن نسبت به ظاهر يکديگر

در زندگي زناشويي افرد به تدريج ممکن است نسبت به ظاهر همسرشان دلسرد شوند يا اينکه جذابيت هاي فرد مقابل برايشان يکنواخت و تکراري شده باشد.

 

-اعتماد به نفس پايين و خودانگاره منفي نسبت به خود

 افراد براي آنکه عزت نفس و خودانگاره شان را حفظ و تقويت کنند، مي کوشند از طريق رفتارهايشان نشان دهند عزت نفس شان بالاست و در اين زمينه مشکلي ندارند.

 

اين دسته از اشخاص به دنبال رابطه هايي خارج از سيستم خانواده مي گردند تا خودشان را اثبات کنند. البته گاهي هم فرهنگ ها باعث ايجاد اين تصورات مي شوند. مرد مي خواهد از طريق مردانگي و زن از طريق جذابيت، خود را نشان دهد.

 

-داشتن اختلالات و مشکلات روانشناختي

افرادي که دچار يکسري از اختلالات باليني هستند بيشتر در معرض خيانت به همسرانشان قرار مي گيرند. مثلا اشخاصي که کنترل هاي هيجاني ندارند يا اينکه دچار ضعف شخصيت اند.

 

-ازدواج هاي اجباري

زن يا مردي که برخلاف ميل شان و به دليل اصرار خانواده تن به ازدواج مي دهند، احتمال آن که به همسرشان خيانت کنند بيشتر از سايرين است.

 

-انتقام گرفتن

زن و شوهر ممکن است به خاطر رنجشي که از يکديگر دارند دست به انتقام بزنند و راه خيانت را انتخاب مي کنند. مثلا مردي که به همسرش بدبين است و او را تحت فشار قرار مي دهد، همسرش براي انتقام گرفتن از او بي وفايي مي کند. اين مورد در زنان شايع است چرا که دائما زنان به اين فکرند کارهاي بدي را که همسرشان در حق شان کرده تلافي کنند.

 

-برآورده نشدن نيازهاي جنسي

افرادي که در روابط جنسي به مشکل برمي خورند به جاي آن که از طريق مشاوره و مراجعه به متخصصان مشکلاتشان را حل کنند، سعي مي کنند به همسرشان خيانت کنند.

 

-هيجان خواهي

 يکسري از افراد دوست دارند دست به کارهاي پنهاني بزنند چرا که برايشان توليد هيجان مي کندن و اين احساس را به دست مي آورند که افرادي زرنگي اند و ديگران نمي توانند اين قضيه را بفهمند اما اين را بايد دانست بالاخره روزي اين روابط آشکار مي شود.

 

-علل اقتصادي

وقتي يکي از همسرها در زندگي مشترک، خواسته هاي مادي اش برطرف نمي شود وارد رابطه اي قرار مي گيرد که مرکز توجه اند و نيازهاي اقتصادي شان فراهم مي شود مي شود که بيشتر در مورد زنان مصداق دارد.

 

-کنجکاوي

گاهي افراد به دليل صحبت سايرين درباره روابط خارج از سيستم خانواده، به دنبال بي وفايی مي روند و به اصطلاح مي خواهند ببينند چه خبر است.

 

Leave a comment

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.

خبرنامه

در خبرنامه ما عضو بشید تا هیچ مطلبی را از دست ندهید

ما هرزنامه نمی‌فرستیم