اینجا جای تبلیغ شماست

 

بیست نکته مهم برای بهبود روابط زوج ها | روانشناسی ازدواج

Posted On سه شنبه, 30 دی 1393 21:14
نکته های مهم برای زندگی زناشویی و همسرداری - راز موفقیت در زندگی زناشویی نکته های مهم برای زندگی زناشویی و همسرداری - راز موفقیت در زندگی زناشویی

بیست نکته مهم و تاثیر گذار در زندگی زناشویی | روانشناسی ازدواج و مشاوره خانواده

 نکات زندگی متاهلی زوج ها و زوانشناسی ازدواج و طلاق و خانواده

رازهای زندگی زناشویی موفق :

 

1. جنسیت و زنانگی او را پذیرا باشید،برای اینکه او را جذب مردانگی خود کنید اجازه بدهید در زنانگی اش غرق باشد و احساس کند می‌تواند به شما اعتماد کند.

2. هر روز روح او را سرشار از عشق کنید.از او بخواهید لیستی از کارهایی که دوست دارد برایش انجام دهید به شما بدهد و شما آن لیست را به‌خاطر بسپارید و عمل کنید.

3. از اشتباه نترسید. او هم اشتباه می‌کند. تلاش کنید از اشتباهات درس بگیرید.

4. به‌او فضا بدهید. گاهی نیاز دارد از شما فاصله بگیرد و فقط به خودش و به روحش بپردازد.

5. شما آسیب پذیرید. این را بدانید و از ترسها و نگرانی هاتان با او حرف بزنید.

6. کاملا صادق باشید. همه چیز را با او در میان بگذارید. ماسک را بردارید. شجاعت یعنی اجازه بدهید او کامل عاشق شما باشد و در نتیجه باید قسمتهای تاریک وجود شما را نیز بشناسد.

7. با یکدیگر رشد کنید. اهداف مشترک داشته باشید و با هم به سمت آنها قدم بردارید.

8. نگران پول نباشید.مشکلات اقتصادی را با تلاش و مشارکت هم حل کنید.

9. به سرعت ببخشید و بر آینده تمرکز کنید. بخشش آزادی است.

10۰. نکته پایانی و از همه مهمتر، همیشه عاشق باشید. هیچ‌چیز نمی‌تواند شادی شما را تهدید کند زیرا عشق تاب تحمل همه چیز را دارد.

11. هرگز روزهای اول آشنایی را فراموش نکنید. به‌یاد داشته‌باشید همسرتان شما را انتخاب کرده است، شما قلب او را تسخیر کرده اید اما هرگز در ابراز عشق تنبلی نکنید.

12. از قلب خود نیز محافظت کنید. به‌همان میزان که مراقب قلب همسر خود هستید، به‌خودتان نیز توجه کنید. عاشق خودتان و جهان اطرافتان باشید اما قسمتی از قلبتان را منحصر به همسرتان کنید و فقط او را به آن راه بدهید.

13. دوباره و دوباره عاشق او بشوید.شما مدام تغییر می‌کنید و هرگز آدم سالهای قبل نیستید، بنابراین هر روز دوباره او را انتخاب کنید.

فراموش نکنید او محبور نیست با شما زندگی‌کند و اگر قلب او رابه دست‌نیاورید ترس آن می‌رود که در اختیار دیگری قرار دهد.

14. همیشه در او بهترینها را ببینید.فراموش نکنید اگر بر نکات آزاردهنده متمرکز شوید آنها هر روز بزرگتر می‌شوند و اگر بر آنچه در او دوست دارید تمرکز کنید ، پس از مدتی به جز عشق چیزی نمی‌بینید.

15. وظیفه شما این نیست که او را اصلاح کنید یا تغییر بدهید. وظیفه شما فقط دوست داشتن اوست.

16.مسئولیت احساسات خود را بپذیرید. همسر شما وظیفه ندارد شما را خوشحال کند و نمی‌تواند باعث ناراحتی‌شما بشود. شما باید خودتان خوشحالی را در زندگی پیدا کنید. خوشحال باشید و دوستش بدارید او هم همچون پروانه دورت می‌گردد.

17. هرگز وقتی عصبانی می‌شوید او را سرزنش نکنید. خستگی و خشم، احساساتی در درون شما هستند و باید علت آنها را درون خود جستجو کنید.

18. وظیفه‌ی شما این نیست که وقتی ناراحت است به او کمک‌کنید، شما فقط باید او را بغل کنید و به او بگویید همه چیز درست خواهد شد و به حرفها و احساساتش گوش دهید.

19. بخندید و او را نیز بخندانید تا ببینید زندگی چقدر آسانتر می گذرد.

20. بر او حاضر باشید، یعنی نه فقط وقت خود را بلکه همه دقت و توجه خود را معطوف او کنید.

 

شما هم تجربه های خود در زندگی زناشویی و همسرداری را با ما در بخش نظرات در میان بگزارید

 

Leave a comment

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.

خبرنامه

در خبرنامه ما عضو بشید تا هیچ مطلبی را از دست ندهید

ما هرزنامه نمی‌فرستیم