اینجا جای تبلیغ شماست

 

بهترین پس انداز خانم ها - سود طلا دست دوم بیشتر است یا سکه یا شمش

بهترین پس انداز برای خانم ها طلا دست دوم است یا سکه؟ بررسی کامل

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آیا طلا پس انداز خوبی است؟ برای پس انداز طلا دست دوم بخریم یا سکه؟ 

سود طلا دست دوم بیشتر یا سکه بهترین سرمایه گذاری

 

بهترین پس انداز برای خانم ها چیست؟

آیا طلا پس انداز خوبی است؟ اگر جواب بله است، برای پس انداز، طلای دست دوم بخریم یا سکه؟ با توجه به اشتیاق ذاتی خانم ها مبنی بر خرید طلا و زیورآلات، آیا می تواند پس انداز خوبی نیز برای آنان باشد؟ اصولا بهترین پس انداز برای خانم ها چیست؟ آیا کلا طلا را کنار گذاشته و سرمایه ی خود را تبدیل به ارز نماییم؟ این ها و بسیاری سوالات دیگر را که هر روز از پیر و جوان حتی کودکان و نوجوانان نیز می شنویم، برایمان عادی شده و گویا همگی دنبال موج های سرگردان صعود و نزول قیمت ها می گردند تا جزو اولین نفراتی باشند تا بر روی آن ها سوار شده و سرمایه های خود را در زمان های کوتاه چند برابر نمایند..!

سرمایه گذاری و پس انداز در اقتصاد بی ثبات!

قبل از هر تصمیمی برای پس انداز کردن، ابتدا باید به وضعیت اقتصادی کشور نگاه کرد. آیا با اقتصادی پویا و با ثبات درطرف هستیم یا اقتصادی بیمار و بی ثبات؟ نشانه های آن چیست و چطور می توان آن را تشخیص داد؟

در جواب باید گفت: که در  چند ماه اخیری که ارزش واحد پولی کشورمان، ریال بشکل تاریخی و بی سابقه ای افت کرده، به سرعت بر قیمت طلا و ارز تاثیر گذاشته و در مدت زمان کوتاهی قیمتشان تا چند صد درصد رشد کرده است.. این نوسانات آرام آرام به سمت بازارها رفته و قیمت اجناس را نیز دستخوش تغییراتی چند برابری و جبران ناپذیر نمود، بطوری که با ارزان شدن هرچند مقطعی نرخ طلا و ارز قیمت های اجناس در بازار تغییرات چندانی نکردند! در سیستم اقتصادی ای که هر روز قیمت ها در نوسان بوده و موسسات مالی و اعتباری نیز یکی پس از دیگری اعلام ورشکستگی می کنند و بسیاری موارد دیگر، برای سرمایه گذاری باید جانب احتیاط را رعایت و با مشاوران متخصص در این حوزه مشورت نمایید..

بهترین پس انداز خانم ها طلا سکه

 

آیا طلا پس انداز خوبی است؟

طلا، بخشی از دارایی و پشتوانه ی اسکناس های چاپ شده از سمت بانک مرکزی هرکشوری می باشد. در یک سیستم اقتصادی با ثبات قیمت طلا با نرخ جهانی آن برابری و تعیین می گردد، اما در اقتصاد بی ثبات، قیمت آن با هر نوسان قیمت ارز، تغییر خواهد کرد. اصولا در سیستم اقتصادی که قیمت ها مدام در حال نوسان هستند، طلا را می توان بعنوان گزینه ای برای سرمایه گذاری دانست زیرا طلا ریسک خریدو فروش پایینی دارد و بدون محدودیت زمانی هروقت که بخواهید می توانید به اندازه ی سرمایه تان طلا بخرید و یا آن را بفروشید، درواقع طلا قابلیت نقد شوندگی بالایی دارد.

برای پس انداز طلا دست دوم بخریم یا سکه؟

اگر می خواهید به طلا صرفا به دید پس انداز و سرمایه گذاری نگاه کنید بهتر است سکه خریداری کنید تا طلا دست دوم و ساخته شده، زیرا هنگام فروش سکه هزینه ای بابت مزد ساخت از آن کسر نخواهد شد در حالی که برای طلا دست دوم این هزینه را باید پرداخت نمود که در مبالغ بالا مقدار قابل توجهی خواهد بود!

بهترین پس انداز برای خانم ها چیست؟

اگر مشخصا در مورد طلا بخواهیم صحبت کنیم نه راه های دیگر پس انداز که فرقی به آقا یا خانم بودن آن ندارد، اگر خانم ها می خواهند پس از انداز خود را به طلای ساخته شده تبدیل کنند که هم پس اندازشان باشد و هم وسیله ای زینتی، بهتر است که:

+ طلای دست دوم خریداری کنند ( بخاطر ضرر کمتر هنگام فروش)

+ طلاهایی انتخاب کنند که اصلا سنگ های زینتی در آن استفاده نشده باشد ( بخاطر ضرر کمتر هنگام فروش)

+ طلاهایی انتخاب کنند که هزینه ساخت آن کمتر باشد

سود پس انداز طلا دست دوم بیشتر است یا سکه یا شمش

انسان باهوش تمام تخم مرغ های خود را درون یک سبد نمی گذارد..!

در آخر بسیار مواظب باشید کجا سرمایه گذاری می کنید. زیرا  سرمایه گذاری شما هم می تواند موجب رشد و به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد کشور شود و هم تیشه به ریشه ی آن وارد کند! به این شکل که اگر تمام مردم بجای سرمایه گذاری در بازار و صنعت، سرمایه های خود را به طلا یا ارز تبدیل کرده و آن را در خانه هایشان نگه دارند، ضربه های بزرگ و عمیقی به سیستم اقتصاد وارد می کند!

از این رو بازارهایی با نام بورس و آتی پدید آمده اند تا سرمایه های مردم را با وارد نمودن به چرخه ی تولید، در گردش درآورد. به عنوان مثال شما بجای خرید سکه و دپو کردن آن در منزل، می توانید وارد بازارهای آتی شده و سکه هایی که قرار است دو ماه دیگر تولید گردند را خرید و فروش نمایید با این تفاوت که نه تنها سرمایه خود را در قالب طلا و سکه خواهید داشت بلکه با خرید و فروش حواله ای آن نیز می توانید درآمدزایی کنید البته یک نکته بسیار جالب در این بازار این است که به شما اهرمی داده می شود تا چند برابر سرمایه ی واقعی که وارد بازار کرده اید خرید و فروش نمایید! قویا به شما خواننده ی عزیز توصیه می کنیم بجای انبار کردن سرمایه و پس انداز خود در منزل، در رابطه با این مورد تحقیق نمایید تا در کنار سرمایه گذاری ای که می کنید نه تنها به رونق اقتصاد کشور کمک کرده بلکه اشتغال زایی نمایید و کلی موارد دیگر که می تواند با حجم عظیم تجمع این سرمایه ها، اتفاق بیفتد.

شما نیز نظر خود را در این رابطه در بخش نظرات با ما در میان بگزارید

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.