اینجا جای تبلیغ شماست

 

روانشناسی ازدواج و زوج درمانی- در زندگی زناشویی چه اشتباهاتی را نباید مرتکب شوید

اشتباهات رایج در انتخاب همسر | مشاوره ازدواج و خانواده

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 اشتباهات رایج در انتخاب همسر 

یکی از اشتباهات رایج در زمان انتخاب همسر، امید بستن به  تغییر دادن عادات و شخصیت وی پس از ازدواج ، است. امیدی واهی که می تواند سه نتیجه را در پی داشته باشد:
- تغییری حاصل نمی شود
- نتیجه ای عکس می گیرد
- مجبور به تغییر خود می شود

 

اشتباهات مهلک در زندگی رناشویی :

 با این حال دیده می شود که افراد همچنان در تکاپوی تغییر عادات و شخصیت شریک زندگی خود ، از راه های نادرستی استفاده می کنند که ولو نتیجه ای هم حاصل شود صرفا یک نتیجه موقتی بوده و بعد از مدتی مجددا همان عادات و ویژگی های شخصیتی بازگشت می کنند. اما ببینیم که این روش های نادرست چه رفتارهایی را شامل می شود:  برخی افراد گمان می کنند با  اخم، کم محلی، کتک کاری و حتی تهدید به جدایی  می توانند همسر خود را تغییر دهند. غافل از اینکه اگر هم تغییری حاصل شود موقتی بوده و تا زمانی است که قدرت در دست شماست!!!!  برخی افراد سعی می کنند بطور مداوم مچ گیری کرده و عادت بد همسر را به روی اش بیاورند، غافل از اینکه وقتي مسئله اي بيش از حد تكرار شود، جايگاه واهميت خود را از دست مي دهد و به مسئله اي پيش پاافتاده تبديل مي شود.  عده ای به امید ایجاد انگیزه تغییر در همسر خود، او را با دیگران مقایسه می کنند. غافل از اینکه این عمل چقدر فرد را ناراحت کرده و باعث کاهش اعتمادبنفس و حتی ایجاد حس حسادت در وی می گردد.

انتخاب همسر


 برخی نیز خود را کامل و بی عیب و نقص می بینند و با قرار دادن خود در جایگاه یک معلم، پیدا کردن ایرادات همسر و برطرف کردن آنها را وظیفه خود قلمداد می کنند. اما غافل از اینکه همسرشان شاگرد یا کودک آنها نیست. پس این روش را نپسندیده و مقصود حاصل نمی گردد.  برخی افراد نیز با گروکشی کردن، برآورده کردن خواسته همسر را منوط به تغییر رفتار وی کرده و عنوان می کنند "اگر این تغییر را بکنی من فلان کار را برایت می کنم". غافل از اینکه این کار باعث ایجاد لج و لجبازی و تلخ شدن رابطه می شود. چون به هر حال هر دو نفر خواسته هايي از ديگري دارند و بنابراين مي توانند از آن به عنوان سلاح استفاده كنند.

 

 برای داشتن روابط بهتر با همسر چه کنیم؟

 اگر می خواهید راحت زندگی کنید، شبیه ترین فرد را به خود انتخاب کرده و عادات متفاوت او را بجای تغییر دادن، بشناسید، بپذیرید و مدیریت کنید.   به یاد داشته باشیم هر فردی برای اینکه بهتر رفتار کند، نیاز دارد احساس بهتری داشته باشد. هر روشی که موجب گردد احساسات منفی در فرد برانگیخته شود، یقیناً او را نمی انگیزد تا رفتار بهتری داشته باشد. پس بیاییم به جای تلاش در تغییر دادن همسر خود، دنبال راه هایی باشیم که با ایجاد هیجانات مثبت، وی را بر می انگیزد  تا برای پیشرفت و شادکامی خود و همسرش بکوشد.

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.

logo-samandehi