اینجا جای تبلیغ شماست

 

در جلسه آشنایی عروس داماد خارج منزل چه بگوییم؟ چه لباسی بپوشیم؟ چه حرف هایی بزنیم؟

همه چیز درباره جلسه آشنایی عروس و داماد در بیرون خانه👰🤵

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

همه چیز درباره دیدار اول عروس داماد خارج از منزل | در جلسه اول آشنایی چی بپوشیم؟ چه رفتاری کنیم؟ چه حرف هایی بزنیم؟

بعضی از عروس دامادها و خانواده ترجیح میدهند جلسه اول دیدارشان در کافی شاپ یا رستوران یا جایی غیر از خانه باشد. ممکن است در این دیدار فقط عروس و داماد باشند یا همه خانواده حضور داشته باشند یا تنها عروس و داماد به همراه مادر یا خواهرهایشان حضور داشته باشند. در هر صورت جلسه اول دیدار چه در منزل باشد چه بیرون از منزل خیلی مهم است. که هر دو طرف باید نکاتی را رعایت کنند چون ممکن است کوچک ترین رفتاری روی تصمیم طرف مقابل تاثیرگذار باشد. در این پست میخواهیم به شما نکاتی را یاد بدهیم تا بدانید جلسه اول دیدار و آشنایی باید چه حرف هایی بزنید ، چه لباسی بپوشید وچه رفتاری انجام دهید. اولين دیدار مهمترین دیدار نیست اما اصلی ترین تاثیر را بر ادامه رابطه شما و همسر آینده تان میگزارد.

جلسه خواستگاری آشنایی دختر پسر در کافی شاپ

 

نکات مهم جلسه اول آشنایی عروس داماد

در جلسه اول آشنایی عروس و داماد چه حرف هایی بزنند؟ چه رفتاری داشته باشند؟


- طرف مقابل رو منتظر نگذاريد. یادتان باشد اگر دیر كنید می‌تواند به این معنا باشد كه برای طرف مقابل ارزشی قائل نیستید، برای همین ،حساب همه زمان‌ها را بكنید و از جمله حاضر شدن، ترافیك و مشكلات احتمالی ، تا دیر به قرار نرسید.

- گوشيتان را کنار بگذاريد. اگر در اين شرايط دائما گوشيتان را چك كنيد این کار نه فقط طرف مقابل را به خودتان بی اعتماد می کنید و باعث ميشوید فکر كند کار یا رابطه های خارج از خانواده برایتان از همه چیز مهم تر است، بلکه احساس بی ارزشی خواهد کرد

 - تشكر كنيد .خانم ها بابت پرداخت صورت حساب شام، ناهار يا كافه و آقايان بابت وقتي كه خانم براي اين ديدار قائل شده و اجازه ي آشنايي داده است تشکر کنید.
- احترام :آقايان حتما توجه داشته باشند كه در مورد سفارش غذا و نوشيدني حتما نظر خانم را بپرسند. 
- سمج بازی برای دانستن مسائلی که طرف مقابل فکر می کند بهتر است فعلا درباره آنها حرف نزنید، یا با حضور خانواده ها موضوع را مطرح کنید کار بسیار زشتی است که تاثیر بدی در رابطه شما خواهد گذاشت.
- از صحبت كردن در مورد مسائل سياسي و اقتصادي پرهيز كنيد . اگه شخصيت شوخ طبعي هم داريد سعي كنيد در جلسه ي اول خودتان را كنترل كنيد.

- نباید درباره میزان مهریه، رسم و رسوم برگزاری مراسم عروسی و جهیزیه و شیربها و غیره حرف بزنيم.
- صحبت از مسائل جنسی، تلخی های بزرگ زندگی (طلاق خود، طلاق والدین، مرگ والدین و اعضای خانواده و...) هم جزو خط قرمزهای اولین جلسه آشنایی است.
- از خودتان و کلیتی درباره خانواده تان بگویيد. حين صحبت خودستايي نكنيد و سعي كنيد بيشتر شنونده باشيد

- بیوگرافی شامل این موارد می شود:
معرفی كامل نام و نام خانوادگی، شغل، سن، شغل پدر و مادر، میزان تحصیلات هر یك از آنها، وضعیت شغلی و تحصیلی و سنی دیگر افراد خانواده، و این كه شما در چه خانواده ای و با چه شرایطی بزرگ شدید و مسائل خاص زندگی شما در گذشته چگونه بوده است. هدف شغلی و هدف زندگی و رابطه ای شما چیست. دروغ نگویید اما لازم نیست هرچیزی را هم بگویید.
- فقط روی مفاهیم كلی بحث نشود و به مصادیق و مثال های عینی آن توجه شود. سعی كنید با مثال هایی، طرف مقابل را در موقعیت های عینی و واقعی قرار دهید.
-از آنجا كه هر كس مطابق با ذهنیت و تصورات به سۆالات جواب می دهد و چه بسا ممكن است برداشت دیگران از یك مفهوم، با برداشت شما مغایرت داشته باشد و عدم توجه به این نكته، در آینده مشكلاتی را برای شما ایجاد نماید و حمل بر نداشتن صداقت شود لذا بهتر است در چنین مواردی قبل از طرح سوال مورد نظر، ابتدا از طرف مقابلتان، در مورد این گونه مفاهیم توضیح خواسته و سپس سوال اصلی را مطرح كنید.
- دقت داشته باشید كه اصل جواب ها و كیفیت آنها، نشان دهنده نوع شخصیت و دیدگاه های طرف مقابل شما و نیز نشان دهنده میزان رشد فكری و عقلی اوست. لذا جواب ها را كنار یكدیگر قرار دهید تا به یك جمع بندی مناسبی برسید.
- اگر در موردی شك دارید كه طرف مقابل صداقت داشته است یا خیر، موضوع را در قالب دیگری بپرسید و جواب ها را كنار یكدیگر قرار دهید.
- جوگیر نشوید. وعده ها و قول هایی كه با امكانات شما نمی خواند و امكان برآورده شدنش نیست ندهید. بگویید همیشه برای بهتر شدن زندگی مادی و معنویتان، تلاش خواهید كرد ولی قول های نابه جا ندهید.
- درباره زنان دیگر صحبت نكنید: چه لزومی دارد دائم از خواهر، مادر یا زن دیگری نقل قول كنید؟! خانم ها نیز درباره خواستگاران قبلی و مردان دیگری که در زندگی شان بوده اند صحبت نکنند.
- از آسمان نیفتاده اید، پس فخر فروشی نكنید. چه به آنچه دارید و چه به آنچه لاف آن را می زنید. حواستان باشد كه خواستگاری در درجه اول، احترام و اكرام به جنس مونث است. گفتگو را ملایم و مثبت نگه داريد. برخی اوقات مردان بدون فكر كردن و حتی بدون اینكه بدانند چه كار می كنند، صحـبت را به موضوعاتی سـنگین و منفی می كشانند. هیچ دلیل مفید و سازنده ای بـرای اینـكار وجود نداشته و تنها باعث از بین بردن لطف گفتگو و كاهش اشتیاق طرف مقابل خواهد شد. باور كنید این كاری رومانتیك نیست! صحبت از تحقیقات ناسا و حوادث پس از انتخابات، شما را فردی آگاه و روشنفكر نشان نمی دهد.
 - مورد مسائل جنسی صحبت نكنید. زنان از شنیدن صـحبـت های جنسی متنفرند. برخی از مردان این كار را انجام می دهند ولی شما قرار نـیـست بـه ایـن عـمـل مـبـادرت ورزیـد. چون می خواهید متفاوت باشید. زن ها به دنبال قهرمان جنسی نیستند. اگر در ملاقات آغازین با شریك آینده زندگی خود مسائل جنسی را پیش بكشید در حقیقت به احساس راحتی و آرامش او حمله خواهید كرد.
- هر حرفی را نزنید. هرچند دروغ گفتن جایز نیست اما هر راستی را نیز لازم نیست بگویید. اشتباهی كه بعضی از دختران و پسران در جلسه خواستگاری مرتكب می شوند این است كه همه گذشته خود را (كه بعضا همراه با رفتارها، صفات یا ارتباطات غلطی بوده است كه اكنون از آنها پشیمانند) به بهانه صداقت یا جلب اعتماد طرف مقابل، مطرح می كنند حال آنكه این عمل در بسیاری موارد اثر عكس دارد كه نتیجه منفی آن در همان زمان (با از بین بردن تمایل فرد به این ازدواج) یا در زندگی مشترك (به شكل سوءظن، مشاجره های فراوان و طلاق)، دامن گير طرفین خواهد شد.
 -صبور باشید. از او نخواهید همانجا به شما پاسخ دهد یا اصرار نكنید در همان جلسه تاریخ عقد و عروسی مشخص شود. او این گونه احساس خواهد كرد به نظر او اهمیت نمی دهید.
 -به زمان جلسه دقت كنید. اجازه ندهید آنقدر طولانی و خسته كننده باشد كه تاثیرش را از دست بدهد یا ملال آور گردد. 
- شاید همه آنچه باید، در یك جلسه خواستگاری نتوان مطرح كرد، هیچ اشكالی ندارد تعداد جلسات خواستگاری را اضافه نمایید، مشروط به این كه حسن نیت داشته باشید. این مطلب را با او درمیان بگذارید و تصمیم را به عهده بزرگترها بگذارید. 
- موقع صحبت با فرد مورد نظر در اولين جلسه صداقت را فراموش نكنيد و متعهد شوید آنچه می گوييد كاملاً حقيقت باشد و به این تعهد خود نیز پای بند شوید. 
- سعی كنید مجسمه نباشید و تا حدی راحت بنشینید. 

-  فاصله مجاز را رعایت كنید. نه آنقدر از یكدیگر دور بنشینید كه مجبور باشید بلند صحبت كنید و نه آنقدر نزدیك كه بي پروا به نظر برسید. فاصله مناسب، ارتباط عاطفی را قوی تر خواهد نمود.
- جهت نشستن مهم است. كاملا روبروی هم نباشید. كمی متمایل باشید طوری كه وقتی خواستید یكدیگر را ببینید مجبور باشید كمی سرتان را برگردانید. البته نه آنقدر كه از دایره دید بیرون باشید و چهره یكدیگر را كامل نبینید. خوب است اگر صندلی ها فاصله یا جهت مناسبی ندارد، آنها را تنظیم كنید.
 - ساده آغاز كنید. بهتر است به عنوان اولین سوال از فرد مقابل بخواهید خودش را كامل معرفی كند. به عبارت دیگر از او بخواهید خلاصه ای از گذشته زندگیش برای شما بگوید. خوب است بدانید او بر نكاتی تكیه خواهد كرد كه برایش مهم است .(كه تو پست بعد توضيح ميديم) 
- خوب بشنوید و زیبا بگویید. هنگام صحبت كردن فرد مورد نظرتان، سراپا گوش باشید، دقت لازم را به عمل آورید تا مطالب گفته شده را بهتر بتوانید به خاطر بسپارید و گاهی با بیان عباراتی چون «بله»، «عجب»، «چه جالب» و ... متناسب با صحبت های او، نشان دهید كه به حرف هایش دقت دارید. 
-هنگامی كه خودتان صحبت می كنید نیز سعی كنید سنجیده حرف بزنید. از این شاخه به آن شاخه نپرید و روده درازی را كنار بگذارید.

زیاد صمیمی نشوید ;در جلسه اول آشنایی دو طرف فقط یکدیگر را ارزیابی می‌کنند تا ببینند آیا به هم می‌‌آیند که بخواهند رابطه را ادامه دهند یا نه؛ به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتما حریم‌تان را حفظ کنید و حتی اگر در همان نگاه اول او را پسندیدید و احساس کردید همسر موفقی برای شما خواهد شد، ذوق‌زده رفتار نکنید. بگذارید رابطه‌تان روند طبیعی خود را طی کند و کم‌کم جلو برود تا رسمیت پیدا کند. در نزدیک کردن رابطه عجله نکنید.

در جلسه آشنایی عروس و داماد چه لباسی بپوشند؟

-پيام لباس‌ ها :اگر لباس‌ نامناسبی بپوشید از همون لحظه اول تاثیر نامناسبی روی طرف مقابلتون می‌گذاريد. همانقدر که رفتن به چنین قراری با کفش پاشنه 10 سانتی و مانتوی براق مجلسی اشتباه است ، رفتن با لباس و كفش مخصوص كوهنوردی يا شلوار ورزشي اسپرت و یا کهنه هم تاثیر بدی دارد . راحت و آراسته و ساده و شیک لباس بپوشید و حتما متانت و سنگینی خودتان در آرایش و پوشش حفظ کنید.این قاعده هم برای آقایان و هم برای خانم ها صدق می کند.

- حتما و حتما در لباس هایتان احساس راحتی کنید، وقتی شما در لباستان راحت باشید آرامش دارید و این آرامش باعث میشود که راحت صحبت کنید و احساس آرامش و اعتماد به نفس داشته باشید و آن را به طرف مقابلتان نیز القا کنید.

- لباسهایی را بپوشید که قبلا امتحان کردید و آن سبک را دوست دارید، لباس هایی که قبلا دوستان و اقوامتان از مناسب بودن مدلش بهتان گفته اند و از استایلتان تعریف کردند، اینجوری مطمعنید که مدل مناسبی را انتخاب کردید و این باعث بالارفتن اعتماد به نفستان میشود.
- خانم ها لباس‌های خیلی خیلی رسمی مثلا  لباس‌های پر زرق و برق خیلی مناسب‌ نيستند، ولی کهنه و خیلی اسپرت هم نبپوشید. در کل ساده و شیک بپوشید .

- از رنگ هاش روشن و ملایم استفاده کنید. رنگ های جیغ یا تیره نپوشید.

- سعی کنید خود واقعیتان باشید و 180 درجه فرق نکنید.

- لباس جلو باز و لختی نپوشید.

- موهایتان را خیلی بیرون نریزید

- کیف دستی ببرید نه کیف شونی و یا یکطرفه

- زیاد آرایش نکنید. در حد معمولی همیشگی آرایش کنید . یک آرایش تمیز ، ملایم و شیک و دخترانه

- آقا داماد ها بهترين انتخاب كت شلوار كلاسيك است كه هم رسمي و هم شيك است. اگر هوا گرم است یک پیراهن خیلی شیک و یک شلوار پارچه ای یا کتان نیز انتخاب خوبی است. ولی شلوار لی یا بگ یا ورزش نپوشید. در کل استایل کلاسیک و شیک را انتخاب کنید.
اما حواستان باشد كه براي خانم ها علاوه بر استايل و شيك بودن كت،رنگ آن هم خيلي اهميت دارد حتي شايد بيشتر از شيك بودن.
حالا از آنجا که سیاه و سفید یک انتخاب کلاسیک است ،آبی تیره هم به همون اندازه توصيه ميشود.. اما وقتي که بحث رنگ ميشود ؛ باید دوباره فصل را در نظر بگیرید . رنگ های روشن تر و گرم تر در فصل تابستان و در فصل زمستان رنگ های عمیق تر مناسب هستند.
همچنين به اندازه كت شلوار یا کلا لباس هایتان خيلي اهميت بديد

يكي ديگه از مواردي كه خيلي مهمه كفش است.شايد خيلي اوقات كالج با كت شلوار ميپوشيد اما در اين مورد بايد شما نشان بدهيد كه علاوه بر كلاسيك بودن استايل مدرن و خوبي هم داريد. حتما کفشهای تمیز و واکس زده تمیز بپوشید.
براي مدل مو هم از آرايشگرتان كمك بگيريد كه مدلي مناسب صورتتان داشته باشيد. مدل مو مردانه و کلاسیک بهترین انتخاب است.

ته ريش داشتن و یا شش تیغ کردن هم بسته به نوع استایل شما از بهترین انتخاب هاست.

یک عطر خوشبو تلخ نیز حسابی به جذابیتتان می افزاید.

ساعت مچی مردانه را هم دست کم نگیرید. اما ازاکسسوری های زیادی استفاده نکنید و مردانگی خود را نگه دارید.

نکته آخر : در کل در این جلسات آشنایی از نظر تیپ و استایل شیک و سنگین و با وقار باشید و سعی کنید رفتارهای سنگین و مودبانه داشته باشید. ولی در هر صورت سعی کنید خودتان باشید و نقش کسی دیگر را بازی نکنیدو ازدواج یک مساله مهم است و دو طرف نباید همدیگر را گول بزنند چون اگر در این جلسات با ویژگی های اخلاقی و ظاهری و ... همدیگر آشنا نشوند در آینده برای بدست آوردن این شناخت باید بهای سنگینی بپردازند.

نظرات (1)

0 از 5 براساس 0 رای
این نظر توسط مدیر سایت کمینه شده است

سلام خسته نباشیدسوالم اینه‌براجلسه اول خواستگاری که خونواده دخترگفتن بریم بیرون ازمنزل براآشنایی چطوری بریم بدنباشه حتما بایدکافی شاپی یاپارک باشه وپذیرایی هم بشه یانه ممنون

هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.