اینجا جای تبلیغ شماست

 

رسم عیدی دادن به عروس داماد در عید نوروز و تزیین هدیه ها

رسم و رسوم عیدی دادن به عروس + آموزش تزیین هدایای عروس ❤️👰

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رسم و رسوم عیدی دادن به عروس چگونه است؟ | چه کادو و هدیه ای در عیدها به عروس عیدی بدهیم

رسم و رسوم عیدی دادن به عروس از دیرباز تاکنون در اکثر خانواده های ایرانیان وجود دارد و هنوزم که هنوزه بیشتر خانواده ها برای عیدی دادن به عروس شور و شوق عجیبی دارند. در واقع رسم عیدی دادن به عروس یک رسم کهن است که در بیشتر شهرهای ایران رواج دارد و با فرا رسیدن عید نوروز، خانواده داماد به این فکر می کنند که چه هدیه ای برای عیدی به عروس بدهیم؟ البته این رسم و رسومات به همان قدری که برای برخی از خانواده ها بسیار مهم و قابل توجه است، توسط برخی دیگر هم چندان جذابیتی ندارد و به آن اهمیت نمی دهند. به همین منظور ما قصد داریم در این مطلب در رابطه با "عیدی دادن به عروس" و اینکه چه هدیه ای برای عروس خریداری کنید مطالب مفید و قابل توجهی را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

رسم عیدی دادن به عروس

 اگر مدتی است در دوران نامزدی و عقد به سر می برید، با فرا رسیدن عید نوروز باید ترتیب یک میهمانی جذاب و باشکوه را بدهید، در چنین میهمانی خانواده داماد با هدایایی جالب و به یادماندنی در کنار میوه و شیرینی و آجیل با دوستان و اقوام خود به منزل شما می آیند و هدایا را به شما تقدیم می کنند. جالب است بدانید: خانواده عروس هم بایستی متقابلا برای داماد هدایایی را خریداری کنند و در چنین روز باشکوهی به یکدیگر تقدیم کنند. این رسم بسیار خاص و قابل توجه است که بایستی در هنگام خرید عیدی به عروس به نکات مهمی توجه کنید تا زیباترین و مناسب ترین عیدی را برای عروس خود خریداری کنید.

عیدی برون چی ببریم؟

 بی شک اولین سوالی که در ذهن خانواده داماد پیش می آید، اینست که چه هدیه ای برای عروس خریداری کنیم؟ خرید هدیه در کنار اینکه شور و شوق عجیبی را به ما القا می کند منتها در بیشتر موارد سخت و دشوار است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم از هدایای مناسبی که برای عیدی به عروس درنظر می گیرند را به شما معرفی کنیم اما قبل از هر چیزی بودجه خود را مشخص کنید!

چقدر می خواهید هزینه کنید!

گاهی اوقات تعیین بودجه بسیار سخت است و هر خانواده ای بایستی با توجه به میزان بودجه که برای خرید عیدی می خواهد درنظر بگیرد، اقدام کند تا هدیه ای مناسب خریداری نماید. اینکه چقدر می خواهید هزینه کنید بسیار مهم است و باید بتوانید بدون هیچ نگرانی، هدایایی را انتخاب کنید که با بودجه شما همخوانی داشته باشد.

عیدی به عروس

 غالبا خانواده داماد برای عیدی دادن به عروس، یک ست کامل لباس، قطعه ای از طلا، خنچه های گل و شیرینی هایی که با ذوق و هنر تزئین شده اند را برای پیشکشی نوعروس آماده می کنند و با اقوام و آشناهای نزدیک به منزل عروس می روند. ست لباس و طلایی که برای عروس خریداری می کنید باید مناسب او باشد. در بیشتر خانواده های ایرانی، خانواده داماد بدون اطلاع عروس این هدایا را برای او خریداری می  کنند که به نوعی سورپرایز شود، درحالیکه برخی دیگر سعی می کنند همه چیز مطابق با نظر و سلیقه نوعروس خریداری شود و به همین دلیل خانواده داماد به همراه عروس برای خرید عیدی اقدام می کنند که تمام اینها بستگی به رسم و رسوم خانواده داماد و عروس دارد. غالبا در چنین مراسمی، خانواده داماد هدایا را در بسته بندی های شیک و جذاب، شیرینی، میوه و آجیل به همراه ماهی قرمز عید نوروز در سینی های بزرگی قرار می دهند و به منزل نوعروس می روند. همچنین اقوام و فامیل ها هم هیچ هدیه ای نمی دهند و همگی شام میهمان خانواده عروس هستند.

عید نوروز و عیدی به عروس و داماد

عید نوروز هم مثل همه عیدهای دیگر، خانواده داماد برای عروس خانوم عیدی میاورند و متقابلا خانواده عروس هم به دختر و دامادشون هدیه میدند.
از قدیم ندیم ها در خانواده هایی که پسر نامزد شده داشتند اینطور رسم بوده ، به این صورت که چند نفر از خانواده آقا داماد در کنار گل و شیرینی هدیه ای تقدیم عروس خانوم میکنند ، حالا این هدیه متناسب به درآمد خانواده داماد میتواند مقداری برنج ، میوه خشک، میوه تازه ، قند، ماهی قرمز، آجیل، لباس، لوازم آرایش و جواهر و طلا و یا پول باشد ، که در سینی های بزرگ میگزارند و با گل و پارچه تزیین میکنند ، که نشانگر این است که خانواده داماد چقدر خوش ذوق و با سلیقه هستند و به عروسشان اهمیت قائل هستند. گاهی اوقات این رسم با سنتی جانبی به اسم سررختی همراه است که در آن به خانواده عروس هم هدیه ای تقدیم میکنند. و در مقابل خانواده عروس با دود کردن اسفند ازشان استقبال میکنند و معمولا آن شب خانواده داماد مهمان خانواده عروس هستند. البته تمامی اینها به رسم و رسوم خانواده ، فامیل و شهر عروس وداماد بستگی دارند که چه رسم خاصی داشته باشند. اما اینها بصورت کلی آداب و رسوم عیدی دادن به عروس و داماد در عیدها مخصوصا عید بزرگ نوروز است.

 آموزش ویدیویی تزیین هدایا و عیدی عروس خانوم

نمونه هایی از تزیین عیدی عروس داماد 

رسم عیدی دادن به عروس داماد در عید نوروز

رسم عیدی دادن به عروس داماد در عید نوروز

رسم عیدی دادن به عروس داماد در عید نوروز

رسم عیدی دادن به عروس داماد در عید نوروز

رسم عیدی دادن به عروس داماد در عید نوروز

رسم عیدی دادن به عروس داماد در عید نوروز

رسم عیدی دادن به عروس داماد در عید نوروز

رسم عیدی دادن به عروس داماد در عید نوروز

رسم عیدی دادن به عروس داماد در عید نوروز

 

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.