اینجا جای تبلیغ شماست

 

برای رقص دونفره عروس و داماد  ، رقص تانگو و سالسا بهتر است یا رقص ایرانی  

برای رقص عروس و داماد رقص تانگو بهتر است یا رقص ایرانی؟💃🕺

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

برای رقص دونفره عروس و داماد  ، رقص تانگو و سالسا بهتر است یا رقص ایرانی  

رقص عروس و داماد، در کانون توجه مهمانان عروسی است. بنابراین انتخاب یک رقص زیبا و دلنشین، همیشه جزء دغدغه ی عروس و داماد است. در این بین معمولا در عروسی ها، بین رقص تانگو یا رقص ایرانی، یکی را انتخاب می کنند. رقص ایرانی، دارای اصالت ایرانی است و برازنده ی هر ایرانی است و معمولا دارای ریتم شاد و تند است. در مقابل رقص تانگو، دارای ریتم آرام و احساسی است.

رقص تانگو بهتر است یا رقص ایرانی عروس و داماد

انتخاب این که کدام رقص مناسب تر است، دارای تعدادی شرط و الگو است. همانطور که در بالا عنوان شد، رقص ایرانی دارای ریتم شاد و تند و رقص تانگو دارای ریتم آرام و احساسی است. بنابراین شرط اول این است که اگر تا وسط مراسم عروسی، می خواهید این رقص را برگزار کنید، بهتر است از رقص ایرانی استفاده کنید؛ زیرا علاوه بر داشتن انرژی، به دلیل داشتن ریتم شاد و زیبا، به مراسم تان هیجان اضافه می کند. ولی اگر دوست دارید آخرین رقص یا اواخر مراسم تان برگزار کنید، ما به شما پیشنهاد رقص تانگو را می دهیم به چند علت: دلیل اول: رقص تانگو بسیار لطیف و زیبا است و اگر به درستی اجرا شود باعث ایجاد شور و هیجان و وجه مناسب در بین مهمانان می شود. دلیل دوم: رقص تانگو، در عین زیبا بودن، رقص سختی است. اگر قادر به انجام آن بودید و از قبل تمرین کردید، حتما آن را استفاده کنید تا به دل عزیزانتان بشیند. علاوه بر موارد بالا که در انتخاب رقص عروس و داماد دخیل است، علاقه شخصی هم از عوامل مهمی است که در انتخاب رقص عروس و داماد تأثیر می گذارد.

رقص عروس داماد تانگو یا ایرانی یا سالسا

این نکته بسیار مهم باید توجه شود که حتما قبل از مراسم عروسی، رقص خود را انتخاب کرده و حتما آن را تمرین کنید؛ زیرا شما در طول عمرتان یک شب عروسی برگزار می کنید که در ذهن ها ماندگار می ماند. بنابراین باید به بهترین شکل ممکن برگزار شود. رقص ها، نقش بسزایی در ایجاد شور و هیجان افراد حاضر در عروسی دارد. به طوری که یک رقص ایده آل، باعث هرچه بهتر برگزار شدن عروسی و خسته نشدن مهمان هایتان می شود. در مراسم عروسی، اقوام، آشنایان، و دوستان و مهمان های دور یا نزدیک، به رقص و پایکوبی می پردازند که در این بین، رقص عروس و داماد، بهترین آن است. بسیاری از این رقص ها، ابداعی بوده و با یکدیگر تفاوت دارد. اگر این عروسی ها برای مناطق مختلف ایران باشد، در آن رقص محلی نیز بسیار رواج داشته و جزء اقدامات مهم مراسمات عروسی می باشد.

تاریخچه رقص

از گذشته تا به حال رقص در جشن و پایکوبی های ایرانیان رواج داشته و بهترین مورد آن نیز، رقص عروس و داماد است. رقص نوعی حرکت و ابراز پر شور حس و عواطف است که در یک محیط خاص و اجتماعی انجام می شود. رقص عروس و داماد در نوع خود یک رقص خاص و منحصر به فرد است. رقص نوعی هنر نمایشی و جزء هنر های هفتگانه به شمار می آید که از مجموعه حرکات هدفمند انسانی است.

آموزش رقص عروس داماد ایرانی تانگو سالسا

انواع رقص برای عروس داماد

رقص صحنه ای که به فرد یا افرادی که آموزش دیده اند و در یک سالن برای جمعیت و افراد انجام می دهند،رقص صحنه ای می گویند.

رقص ایرانی

رقص ایرانی، نوعی حرکات موزون است که سرچشمه آن از تاریخ و فرهنگ و ادبیات ایران است.

رقص آئینی

نوعی رقص گروهی است. رقص آئینی نوعی رقص با هدف است که این هدف چیز های خاصی هستند. برای مثال شکرگزاری، برداشت محصولات کشاورزی و . . .

رقص محلی

نوعی رقص هست که ریشه در  اعتقادات و آداب و رسوم پیشینیان دارد. در این رقص حالات احساسی فرد مانند غم یا شادی در حرکات موزون بیان می شود.

ایده مدل رقص عروس داماد

رقص تانگو

نوعی رقص مجلسی است که ریشه ی آن به آرژانتین بر می گردد. امروزه این رقص در ایران بسیار رایج شده و در عروسی، بسیاری از عروس و داماد ها این رقص را انجام می دهند. در واقع تانگو یکی از رقص‌های مجلسی است. اگر میخواهید در مراسم عروسی خود رقص آرام و عاشقانه ای را داشته باشید رقص تانگو انتخاب خوبی است. که انواع مدل های رقص عروس و داماد را میتوانید در پیج اینستاگرام رنگل مشاهده کنید.

رقص سالسا :

سالسا را مي‌توان به‌صورت دو نفره تك نفره و گروهي انجام داد. بيشتر رقصنده‌هاي سالسا بداهه رقصيده و تكنيك و برنامه خاص خود را اجرا مي‌كنند. اين رقص محبوبيت خاصي در كشورهاي قاره آمريكا و صادر شده به ديگر كشورهاي جهان مي‌باشد. محبوبيت خاصي كه اين رقص در بين اهالي اين هنر دارا مي‌باشد از اهميت بالايي برخوردار است. آموزش رقص سالسا اصل آمريكاي جنوبي در طراحي اين رقص از حركات سريع بدن و چرخش‌هاي ناگهاني بدن همراه با موزيك تند استفاده مي‌شود بطوريكه بيننده قادر به حدس زدن حركت بعدي رقصنده سالسا نمي‌باشد.

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.