اینجا جای تبلیغ شماست

 

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

آیا باید ساقدوش داشته باشیم؟راهکار داشتن ساقدوش با هزینه کم+ وظایف ساقدوش

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ساقدوش داشته باشیم یا نه؟ ساقدوش عروس و داماد چه هزینه هایی دارند؟ مزایا و معایب عروس و داماد

بسیاری از آداب و رسوم عروسی ها از جمله ساقدوش، به هزاران سال قبل بر می گردد و دلیل به وجود آمدن آن ها نیز دلایلی عجیب و غریب می باشد. بسیاری از این آداب و رسوم و فرهنگ ها می توانند سرگرم کننده باشد در عین حال بعضی آن ها نیز کسل کننده و کم هیجان هستند.

امروزه به همراه داشتن ساقدوش، به یک رسم تبدیل شده است؛ جوری که کمتر مراسم عروسی ای وجود دارد که در آن ساقدوشی وجود نداشته باشد حال بعضی از عروسی ها هم دارای ساقدوش عروس هستند هم ساقدوش داماد. داشتن ساقدوش برای عروس، برای نشان دادن دوستان و فامیل های عروس است و برای قرار دادن آن ها در موقعیت ازدواج می باشد. در قدیم، به دلیل دور بودن مسافت خانه عروس به خانه داماد، برای این که عروس صحیح و سالم به مقصد برسد، تعدادی از دوستان عروس با لباسی مشابه عروس، در طول مسیر همراه او می آیند تا عروس صحیح و سالم به مقصد برسد. همچنین این ایده جالب برای مشابه بودن لباس ساقدوش ها با عروس در گذشته این بود که لباس ها یکی باشد تا اگر پای خواستگار دیگه بر وسط باشد، نتواند عروس را تشخیص بدهد و او را بدزدد. یک ساقدوش باید توانایی مدیریت، انجام کار های مهم عروس و باید دارای اعتماد به نفس کافی باشد تا بتواند گزینه خوبی برای ساقدوش بودن باشد.

که تعداد ساقدوش ها باید چه تعداد باشد و اینکه آیا تعداد ساقدوش به چه عواملی بستگی دارد؟

بسته به حجم مهمانان و کار ها، تعداد ساقدوش ها متغیر است و اگر حجم کاری زیاد باشد، می توان بین 7 الی 8 ساقدوش انتخاب کند یا اگر این تعداد برای شما زیاد است حداقل 2 ساقدوش را داشته باشید. برای مثال یکی همیشه همراه عروس باشد و وسایل ضروری او را حمل کند. دیگری برای هماهنگی با پخش و کترینگ آماده باشد.  

آرایش و لباس و شینیون ساقدوش ها :

یک ساقدوش باید آرایش ملایم داشته باشد و آرایش او با آرایش عروس یکسان نباشد تا زیبایی عروس به نحوی محو شود. ساقدوش ها در انتخاب مدل مو نیز باید برخلاف عروس عمل کنند؛ این طور که اگر عروس مدل موی باز انتخاب کرد، ساقدوش ها باید مدل موی بسته داشته باشند و اگر عروس مدل مو بسته داشت، ساقدوش ها باید مدل موی باز داشته باشند. این ایده نیز وجود دارد که ساقدوش ها همان مدل موی عروس را داشته باشند اما رنگ موی آن ها، با رنگ موی عروس متفاوت باشد که زیبایی را دو چندان می کند. لباس ساقدوش نیز معمولا با انتخاب عروس است و لباس آن ها یکسان است و معمولا بر اساس سلیقه عروس آن را تهیه می کنند.

مزایا و معایب ساقدوش عروس و داماد

مانند عروس، داماد نیز می تواند ساقدوش داشته باشد تا کامل کننده ی ساقدوش های عروس باشد. داشتن و نداشتن ساقدوش مزایا و معایبی دارد. مزایای داشتن ساقدوش، راحت تر شدن کار ها، تقسیم کار ها، زیبا تر شدن محیط و عکس ها می باشد. همچنین گاهی عروس برای زیبا تر شدن عروسی خود، نیز از ساقدوش استفاده می کند که با مرسوم شدن چنین آدابی در دوره زمانی حال، بسیاری از عروس ها تقاضای داشتن ساقدوش می کنند. از جمله معایبی که ساقدوش داشتن دارد و مهم ترین آن داشتن هزینه است. این هزینه ها مانند لباس ساقدوش، آرایش ساقدوش و هزینه های جانبی مانند تغذیه و حمل و نقل وجود دارند. از دیگر معایب آن، می توان به بی علاقگی عروس نیز نام برد.

ساقدوش عروس و داماد چه هزینه هایی دارند؟

اگر بخواهید طبق رسم و رسوم جلو بروید ، بله شما باید برای ساقدوش هایتان لباس تهیه کنید . اما اگر برای این کار بودجه ای در نظر نگرفتید می توانید به آنها بگویبد همشان از یک رنگ لباس استفاده کنند. هزینه هایی همچون خرید لباس یا دوختن لباس، آرایشگاه، تغذیه، حمل و نقل و . . . وجود دارد. باید حتما از قبل در مورد لباس ساقدوش ها و این که چه مدل و طرحی باشد صحبت کنید و اگر قرار است که پیش خیاط یا مزون خاصی بروید، باید هماهنگ کنید، چون این کار ها، زمان بر است و باید از قبل برنامه ریزی شود.

آیا برای ساقدوش ها باید کادو خرید؟

 برای این امر هیچ بایدی وجود ندارد ،ولی شما می توانید هدیه ای کوچک به عنوان یادگاری برایشان در نظربگیرید. در اصول ساقدوشی رسم است که با یک هدیه هرچند کوچک اینکار را بکنید و اینجوری خیلی بهتر است، اینجوری کسی که ساقدوش شما میشود، کار را جدی‌تر تلقی میکند و خودش را بیشتر ملزم میداند و واقعا بهتان کمک میکند.

در آخر باید پاسخ سوال ساقدوش داشته باشیم یا نه را بدهیم:

اگر علاقه به تنوع و با کیفیت تر کردن مراسم تان دارید و زیبا جلوه دادن آن، داشتن ساقدوش، پیشنهاد می شود ولی اگر علاقه ندارید یا هزینه های آن زیاد است و توانایی پرداخت آن با توجه به تعداد ساقدوش ها ندارید، می توانید از داشتن ساقدوش منصرف شوید. چون هیچ اجباری برای داشتن وجود ندارد و کاملا به سلیقه و امکانات خود بستگی دارد.

چگونه با کمترین هزینه ساقدوش عروسی داشته باشیم؟


تعداد ساقدوش‌ها را کم کنید. طبیعی است که هر چقدر تعداد ساقدوش‌های شما زیادتر باشد هزینه‌های مربوطه نیز بیشتر خواهد شد. برای مثال اگر دو ساقدوش آقا و دو ساقدوش خانم داشته باشید برای ورودی باغ هزینه چهار نفر را خواهید پرداخت. در حالی که اگر سه ساقدوش خانم و سه ساقدوش آقا داشته باشید این مقدار به ورودی شش نفر خواهد رسید. از این رو در صورتی که می‌خواهید در این گونه مخارج صرفه جویی کنید پیشنهاد می‌شود تعداد ساقدوش‌ها را کمتر کنید. تعداد زیاد ساقدوش علاوه بر افزایش هزینه‌ها سبب بی‌نظمی و شلوغ کاری در زمان ضبط کلیپ و عکاسی می شود .

کت و شلوار ساقدوش‌های آقا مشکی باشد.
شاید بتوان گفت تمام آقایان حداقل یک دست کت و شلوار سیاه رنگ در کمد لباس‌های خود دارند. از این رو اگر قصد دارید هزینه کت و شلوار یک رنگ ساقدوش‌های آقا را بر عهده آن‌ها قرار ندهید و از طرفی بودجه محدودی دارید می‌توانید این گزینه را در نظر بگیرید. کت و شلوار مشکی و پیراهن سفید رنگ می‌تواند برای ساقدوش‌های داماد انتخاب خوبی باشد. در این صورت کافی است برای آن‌ها کروات‌ها یا پاپیون‌های یک شکل و یک رنگ تهیه کنید. برای مثال رنگ کروات یا پاپیون ساقدوش‌های داماد را با دسته گل یا لباس ساقدوش‌های عروس ست کنید.

ساقدوش‌های عروس لباس ساده تهیه کنید.

هرچقدر روی لباسی کار شده باشد و از پارچه‌های دانتل گران قیمت استفاده شده باشد قیمت لباس بالاتر می‌رود. از این رو برای ساقدوش‌های خانم لباس‌های یک شکل، یک رنگ و ساده تهیه کنید تا علاوه بر این که جلوه لباس عروس را نمی‌گیرند قیمت لباس نیز پایین‌تر تمام شود. لباس‌های ساده غالبا برای ساقدوش‌ها شیک‌تر نیز هستند. از این رو در عین حال که هزینه تهیه لباس را بر عهده آن‌ها نمی‌گذارید می‌توانید در هزینه‌ها صرفه جویی کنید. اگر ساقدوش‌ها لباس گران قیمت‌تری را مد نظر داشتند شرایط را با آن‌ها در میان بگذارید تا در صورت تمایل تفاوت بودجه شما و قیمت لباس مورد علاقه آن‌ها را خودشان بپردازند


کفش‌های ساقدوش‌های عروس مشکی یا سفید باشد.

ست کردن کفش‌های رنگی با لباس یا دسته گل ساقدوش‌ها گرچه جذابیت زیادی دارد اما سبب می‌شود هزینه‌ها افزایش پیدا کند. از این رو اگر بودجه محدودی دارید، کفش مشکی یا سفید را که اغلب خانم‌ها یکی از آن‌ها را در خانه دارد، برای ساقدوش‌های خود انتخاب کنید. 


دسته گل یا حلقه گل ساقدوش مصنوعی

به جای آن که به تعداد ساقدوش‌ها دسته گل‌های هماهنگ با قیمت زیاد تهیه کنید می‌توانید برای هر کدام حلقه‌های گل که روی سر قرار می‌گیرد بخرید. این حلقه‌ها اگر با گل مصنوعی و به شکل ساده‌تر باشند قیمت کمتری دارند. رنگ حلقه گل را با کروات ساقدوش‌های داماد و لباس ساقدوش‌های عروس ست کنید


ساقدوش‌های خانم شینیون نکنند.
شاید ساقدوش‌های شما انتظار داشته باشند تا هزینه آرایشگاه آن‌ها را شما بپردازید. از آن گذشته هماهنگی مدل موهای ساقدوش‌ها در عکس‌ها جلوه خوبی خواهد داشت. در این راستا می‌توانید از آن‌ها خواهش کنید موهای خود را باز بگذارند و شینیون نکنند 


لوکیشن عکاسی بدون ورودی انتخاب کنید.
بعضی از لوکیشن‌های عکاسی شامل باغ و عمارت به تعداد افرادی که وارد می‌شوند هزینه دریافت می‌کنند. اگر لوکیشنی را برگزینید که برای ساقدوش‌ها ورودی دریافت نکنند کمک زیادی به بودجه خود کرده‌اید. همچنین بعضی از عمارت‌ها به صورت ساعتی هزینه دریافت می‌کنند. به این معنا که برای هر یک ساعت که در عمارت بمانید مبلغ خاصی باید پرداخت کنید. این عمارت‌ها معمولا شما را به صورت یک گروه می‌بینند و تک تک حساب نمی‌کنند و در آخر با یک هدیه ساده حتما از ساقدوش‌ها تشکر کنید. .

 

مدل لباس و شینیون و ژست عکاسی ساقدوش عروس داماد

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

مدل مو لباس ژست ساقدوش عروس داماد | ساقدوش با هزینه کم

 

 

 

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.