6 ویدیو آموزش تزیین هندوانه شب یلدا به روش ساده راحت خانگی🍉

شش ویدیو آموزش تزیین هندوانه شب یلدا  به روش ساده خانگی

با نزدیک شدن به شب یلدا همه ایرانی ها به فکر سفره آرایی و تزیین هندوانه و انار هستند. تزیین سفره و میوه آرایی در این شب از سنت های بسیار قدیم ایرانیان است. در شب یلدا برای رسیدن زمستان جشن میگیرند و بلندترین شب سال است.  

برگزاری شب یلدا و کرونا

امسال البته با گران شدن میوه و همچنین شیوع کرونا ممکن است این مراسم نیز از رونق همیشگی بیفتد اما با هر ماده غذایی که در خانه دارید سعی کنید بساط سفره شب یلدا را برپا کنید، بلکه دوره هم بودن خانوادگی کمی از غم این روزهای کرونایی بکاهد.  البته همانطور که میدانید سعی کنید از جمع شدن فامیلی بپرهیزید که زنجیره شیوع کرونا کمتر شود. بنابراین شب یلدا را امسال خانوادگی برگزار کنید. اما با تزیین سفره و میوه آرایی برای خودتان و خانواده تان شبی شاد بسازید.

تزیین هندانه شب یلدا – شب چله با روش های آسان و ساده

در این پست برای شما شش ویدیو آموزش تزیین هندوانه آماده کرده ایم که پیشنهاد میکنیم همه آنها را ببینید و ایده بگیرید. گفتنی است که تمامی این ویدیوها هندوانه شب یلدا را با روش های بسیار ساده و آسان و بدون نیاز به وسایل و ابزار خاصی آموزش میدهند. که شما میتوانید در خانه به راحتی هندوانه شب یلدا خود را خوشگل کنید و برای دیزاین سفره شب چله تان استفاده کنید.

خرید هندوانه شب یلدا | راه های تشخیص یک هندوانه خوب

برای داشتن یک سفره شب یلدا زیبا با یک هندوانه خوشرنگ و قرمز باید یاد بگیرید که چگونه هندوانه بخرید.

 معمولا بهترین علامت رسیدگی یک هندوانه تغییر رنگ پوست آن است، اغلب هندوانه های راه راه در قسمتی از پوست شان لکه بزرگ تغییر کرده باشد، نشان دهنده سطح تماس پوست هندوانه ای با زمین است. اگر رنگ این قسمت سفید متمایل به سبز باشد، هندوانه نارس است، اما اگر به رنگ زرد روشن - متمایل به کرم باشد و خطوط هندوانه موازی و صاف و تیره باشد، نشان دهنده رسیدگی هندوانه است. معمولا هندوانه های راه راه رسیده، هرچه قدر گردتر باشند، شیرین تر و هر چه کشیده تر باشند، آبدارتر هستند و هندوانه های با پوست مات از انواع براق آن بهتر هستند.

در مورد هندوانه های بیضی با رنگ سبز کمرنگ که به هندوانه سفید هم معروف هستند، هر چه قدر رنگ هندوانه روشن تر باشد و به سفیدی بزند، شیرین تر و آبدار است. اما انواعی از هندوانه ها که رنگ سبز پررنگ دارند، خیلی خوشمزه و ترد نیستند. اما تخمه های خوبی برای برای بو دادن دارند.

روش دیگر برای تشخیص یک هندوانه خوب ، توجه به دم یا همان ساقه متصل به هندوانه است. اگر دم هندوانه خشک باشد یعنی رسیده شده است اما اگر سبز باشد به این معنا است که هندوانه زود چیده شده و نارس است.

هر چه هندوانه سبک تر باشد پوست نازک تری نیز دارد و اگر در اثر ضربه زدن به هندوانه، صدای بم خفه ای شنیدید، آن هندوانه نارس و پوست کلفت، یا خیلی رسیده و پوک است. که بسته به فصل عرضه آن این موضوع قابل تشخیص است، اما اگر ارتعاشات ضربه وارده به پوست هندوانه در تمام بافت آن پخش شد نشان دهنده تردی و آبدار بودن هندوانه است. یکی دیگر از راه های تشخیص هندوانه رسیده، فشردن هندوانه بین دو دست است که لزوما باید زور داشته باشید تا بتوانید با اعمال فشار و ایجاد شکافی در داخل بافت هندوانه متوجه تردی آن شوید.

ویدیوهای آموزش برش و تزیین هندوانه شب یلدا – شب چله به روش ساده و آسان
ویدیو اول تزیین هندوانه به شکل کیک 

ویدیو دوم تزیین هندوانه به شکل پروانه

ویدیو سوم تزیین هندوانه به شکل یکی در میان

ویدیو چهارم تزیین هندوانه به شکل گل

ویدیو پنجم تزیین هندوانه به شکل سبد

ویدیو ششم تزیین هندوانه به شک ساده