طرز تهیه کیک هندوانه بدون فر مناسب شب یلدا | کیک شب یلدا🍉

طرز تهیه کیک هندوانه بدون فر-کیک مناسب یلدا

رسم ما ایرانیان این است که در بلندترین شب سال یعنی شب یلدا خوراکی های خوشمزه نوش جان کنیم مثل انار و هندوانه ، شیرینی و آجیل و میوه و ... در این میان بعضی کیک نیز میخرند مخصوصا برای اولین شب یلدا عروس . حال در این مطلب میخواهیم به شما طرز تهیه کیک به شکل هندوانه را یاد دهیم برای شب یلدا و بدون نیاز به فر.

طرزتهیه کیک هندوانه بدون فر برای شب یلدا :


4 عدد تخم مرغ را با 1/2 قاشق چای خوری وانیل و1 لیوان پودر شکر مخلوط وبا همزن بزنید تا حجم مواد دو برابر وسبک شود.
سپس به نوبت 1 لیوان روغن مایع و 1 لیوان شیر اضافه کرده ودر حد مخلوط شدن هم بزنید و درآخر 3لیوان وربع آرد را با 1 قاشق مرباخوری بیکینگ پودر که از قبل سه بار الک کرده اید را کم کم اضافه کنید وبا لیسک مخلوط کنید. (اگه آرد گلوله شد با دور کند همزن یک دور هم بزنید). .
1/3 از مواد کیک را بردارید و یک قطره رنگ سبزژله ای بریزید تا رنگ پوسته هندوانه بدست بیاید. (اگه کم رنگ بود یک کم بیشتر بریزید)
در بقیه مواد دو قطره رنگ قرمز بریزید تا رنگ قرمز هندوانه را بدست بیاد.
اگر قالبتان جنس گرانیت یا سرامیک خوب هست لازم به چرب کردن نیست وگرنه قالبتان را با کره چرب کنید وکمی آرد پاشی کنید وحتما اضافه آرد را از قالب بگیرید. (ولی با این کار رنگ سبز دلخواه داده نمیشود). مایه سبز را در قالب بریزید تا تمام سطح قالب را بپوشاند. سپس مایه قرمز را بریزید ودرآخر شکلات های چیپسی را بریزید.
درقابلمه بزرگ تر از قالب کیک یک رینگ یا توری پایه دار بزارید و1لیوان آب جوش بریزید وقالب کیک را بگزارید روی رینگ و درب قابلمه را گذاشته و با حرارت متوسط میگزاریم تا کیک پف کند وپخته شود (زمان تقریبی 1 ساعت).
- تا 40 دقیقه اول به هيچ وجه در قابلمه را برندارید.
- با خلال چوبی کیک را تست کنید.
- سایز قالب کیک 23تا24
- از رنگ ژله ای استفاده کنید میتونید دم کنی بگزارید.
- سعی کنید از قالبی استفاده کنید که نیاز به آرد پاشی نداشته باشد تا رنگ سبز کدر نشود.  زیر قابلمه حتماً شعله پخش کن بگزارید. این کیک را هم میتوانید در فر بپزید. مدت پخت 35 دقیقه در درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد، چون دمای فرها با هم متفاوت است در این تایم با خلال چوبی تست کنید شاید زمان پخت برای شما بیشتر بشود.

کیک هندوانه بدون فر شب یلدا