اینجا جای تبلیغ شماست

 

شیرینی پفکی گردویی- شیرینی آسان و خوشمزه عید نوروز خونگی

طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی | شیرینی خونگی عید نوروز ❤️

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی – شیرینی خونگی عید


معمولا خانم های خانه دار دوست دارند شیرینی عید را خودشان درست کنند. شیرینی پفکی گردوئی یک شیرینی فوق العاده خوشمزه برای عید ‍ است. این شیرینی بسیار خوشمزه ویک ماه ماندگاری دارد ، شیرینی نباید در یخچال و یا توی فریزیر نگهداری شود چون نم میکشد ونرم میشود. در دمای محیط تدر ظرف دربسته، نگهداری کنید. برای اندازه گیری مواد لازم شیرینی با پیمانه نمیشود، حتما از ترازوی دیجیتالی استفاده کنید. شیرینی پفکی گردویی که فقط با زرده تخم مرغ درست میشود.

شیرینی پفکی گردویی- شیرینی عید نوروز خونگی

مواد لازم برای درست کردن شیرینی پفکی گردویی برای عید نوروز

زرده تخم مرغ ۶ عدد
پودر قند ۲۰۰ گرم (تقریبا یک و یک سوم لیوان)
گردو خرد شده بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم بستگی به خودتون داره که چه مقدار بخواین 
وانیل ۱/۲ ق چ

شیرینی پفکی گردویی- شیرینی عید نوروز خونگی

طرز تهیه و پخت شیرینی پفکی گردویی

ابتدا پودر قند را الک کنید . پودر قند را در سه مرحله به زرده تخم مرغ اضافه کنید و هر بار با همزن به مدت ۳ دقیقه بزنید. وانیل هم بیافزایید . این یک نکته خیلی خیلی مهم است که اگر خوب زده نشود شیرینی پف نمی کند .در مجموع باید ۱۰ دقیقه خوب هم بزنیم تا مایه کرم رنگی بدست بیاید . بعد گردو را که نگینی خرد کرده اید به این مواد اضافه کنید ( در مورد میزانش سلیقه ای است )و با لیسک یا قاشق هم بزنید. 
کف سینی فر را کاغذ روغنی بیاندازید. اگر هم از کاغذ روغنی استفاده نکردید ، سینی فر را با روغن جامد چرب کنید اما خیلی زیاد نه. (سینی فرتان مشکی نباشد وگرنه کف شیرینی هایتان زودی میسوزد در حالی که تویش خام میماند، کلا برای پخت شیرینی اصلا از سینی مشکی استفاده نکید )
با قاشق مرباخوری از مایه بردارید و توی سینی بریزید ، البته شیرینی ها باید با فاصله باشند ، توی فر پف می کند ،فر را از یک ربع قبل روشن کنید و شیرینی ها را داخل فر با دمای ۱۵۰ درجه به مدت ۷ الی ۸ دقیقه قرار دهید . حتما باید در این مدت در فر را اصلا باز نکنید  والا روی شیرینی ها ترک برمیدارد ، بعد از خنک شدن شیرینی ها را بردارید . حدودا نزدیک ۵۵ عدد شیرینی میشود. در ظرف درب بسته در محیط خنک (الزاما داخل یخچال نگزارید) تا دو الی سه هفته با کیفیت میماند .
دستور از خانم معصومه رسولی

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.