اینجا جای تبلیغ شماست

 

بهترین دستور برای پخت کیک اسفنجی - کیک پایه ✅💯

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


طرز تهیه کیک پایه ، کیک اسفنجی

 

مواد لازم برای پخت کیک اسفنجی ساده :


تخم مرغ خنک ۱۰ عدد

آرد سفید ۲۵۰ گرم تقریبا یک و دوسوم لیوان

 شکر ۲۵۰ گرم تقریبا یک لیوان

بیکینگ پودر ۱.۵ قاشق مرباخوری

وانیل ۱ قاشق چای خوری

 آب جوش ۳ قاشق غذاخوری
.

طرز تهیه کیک اسفنجی - بهترین دستور برای کیک خانگی


روش درست کردن کیک اسفنجی:

 

به ازای هر تخم مرغ 25 گرم آرد و 25 گرم شکر لازم داریم پس خودتان با هر مقدار تخم مرغ میتوانید درست کنید . اگه ترازو دارید با گرم صحیحتان مقیاس اندازه گیری اندازه بگیرید . زرده و سفیده تخم مرغ رو جدا کنید . 
سفیده را با نیمی از شکر خوب و با دور تند خوب هم بزنید تا فرم بگیرد . نباید ذره ای از زرده در آن باشد ، پوست تخم مرغ هم نماند ، حتما سرد باشد و یک جهت زده بشود . سپس زرده را با نیمی دیگر از شکر و وانیل با همزن می زنیم اول با دور کند و بعد به آن آب جوش را در حال زدن اضافه می کنیم و بعد دور همزن را متوسط می کنیم .زدن زرده خیلی مهم است، که باید خوب  هم زده بشود .
آرد و بیکینگ پودر را از قبل ۳ بار الک کنید.
حال سفیده و آرد را طی ۳ تا ۴ مرحله به زرده اضافه کنید . هر دفعه که سفیده و آرد را می ریزید حتما آرد را دوباره در آن  الک کنیند، و هر دفعه که آرد و سفیده را می ریزیم به صورت دورانی هم بزنید که خیلی خیلی مهم است وگرنه پف کیکتان از بین میرود .ردر سینی فر کاغذ روعنی  بیاندازید. مایه کیک رو بریزید و صاف و یکدست کنید تا حبابی زیرش نماند .داخل فر ۱۷۰ درجه که از یه ربع قبل گرم شده است ، طبقه وسط به مدت ۳۵ دقیقه قرار بدهید .تایم پخت و دمای فرها فرق دارد. حتما قلق فر خودتان را پیدا کنید . بعد از خنک شدن کاغذ رو  بکنید و بگزارید خنک بشود. این مقدار کیک برای 28 الی ۳۰ نفر خوب است.

دستور کیک از خانم معصومه رسولی

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.