اینجا جای تبلیغ شماست

 

روش تشخیص اصالت کالا و لوازم آرایش با بارکد و بچ کد و برچسب شبنم

4 روش تشخیص اصالت و اورجینال بودن کالاهای خارجی ✅✅

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 


روش های تشخیص اصالت کالا | تشخیص اورجینال و اصل بودن کالا با کالای تقلبی و فیک

حتما میدانید که در بازار  جنس های تقلبی و فیک و تاریخ گذشته و... زیاد است که ممکن است به جای جنس اصل به شما بفروشند و یا تاریخش را دستکاری کنند و مشتری متوجه نشود که تاریخ محصول گذشته است. در این پست به شما روش هایی یاد میدهیم که میتوانید با استفاده از آنها لوازم آرایشی بهداشتی تقلبی را از اصل تشخیص دهید. چون استفاده لوازم آرایش فیک و تقلبی شدیدا برای بدن شما مضر است و البته پول شما نیز هدر می رود.

چگونه متوجه شویم کالایی اصل است یا خیر؟ مراحل تایید اصالت کالا

وزارت بهداشت چند سالی است که برچسب اصالت روی محصولاتی که اصل هستند و با نظارت خودشان وارد میشوند میزنند، که از طریق این برچسب و ارسال شماره ای که روی برچسب است به شماره پیامک 20008822 و یا اپلیکیشن و سایت ttac میشود به اصالت محصول اطمینان پیدا کرد.
موقع خرید دقت کنید که محصول این برچسب را حتما داشته باشد (محصولات خارجی(  قسمتی که زیرش کد نوشته شده است سالم باشد، سپس آن قسمت را خراش بدهید کدش را فقط و فقط به شماره20008822 بفرستید (دقت کنین که فقط همین شماره قابل اعتماد است ) بلافاصله یک پیامک برایتان میاید که اگر مشخصات ارسالی با مشخصات محصولتان یکی بود یعنی محصول اصل است در غیر اینصورت فیک است! در پیامکی که برایتان میاید لینک اپلیکیشن و سایت وزارت بهداشت هم برایتان میاید که میتوانید اپلیکیشن را رایگان دانلود کنید.
پ.ن این برچسب ها تقلبی هم دارند که شماره ای که رویشان زده 20008822نیست، پس به این نکته دقت کنید. اگر محصولی برچسب نداشت معنیش این نیست که صد درصد تقلبی است اما اگر برچسبش را چک کردید و جواب آمد که تقلبی است به آن اعتماد نکنید

حتما به برچست اصلت کالا توجه کنید !

خیلی از شما نسبت به این برچسب بی توجه هستید، یعنی اصلا برایتان مهم نیست که محصول این برچسب را دارد یا خیر. خییلی ها نیز هستند که محصولی که میخرند اگر حتی این برچسب را داشته باشد هم به خودشان زحمت نمیدهند که خراشش بدهند و ببینند زیر این قسمت اصلا چه چیزی نوشته است!!  در کشور ما متاسفانه لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی و فیک  خیلی فراوان است، و وزارت بهداشت اعلام کرده است که محصولی که میخرید این برچسب را حتما داشته باشد و مهمتر از آن باید برچسب را چک کنید، چون اگر کدش تقلبی باشد در سیستم ثبت نشده و مورد تایید نیست. برچسب شبنم  برای تمام محصولات بهداشتی و آرایشی که مورد تایید وزارت بهداشت هستند وجود دارد. پ.ن: فرقی هم ندارد از مغازه میخرید یا سایت، من حتی از سایتی که نماد اعتماد الکترونیک هم دارد هم خرید کردم و متاسفانه محصولشان برچسب تقلبی داشت!


راه های تشخیص اصالت کالا :


۱.  بار کد :هر کالایی بارکد خاص خودش را دارد که سه عدد اولش از چپ نشان دهنده ی کشور سازنده ی اون محصول است ، مثلا ایران 626 هست ، فقط کافی است یک نرم افزار بارکد خوان داشته باشید تا بدانید محصولی که دارید کشور سازنداش کجاست ، جالب اینجاست هیچ محصول تحت لیسانسی را نمایش نمیدهد مثلا اگر تحت لیسانس آلمان است ولی در ایران پر میشود ، ایران را نمایش میدهد.

بارکد اصالت کالای اصلی و اورجینال

۲ . راه دوم برچسب زرد رنگ اصالت کالا : سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ وجود داره که کد ۱۶ رقمی رو خراش میدهید و ارسال میکنید و براتون پیامک میاید. ولی بعضی کالاها که قاچاقی یا مسافری وارد میشوند برچسب ندارند.

برچسب شبنم روش تشخیص اصالت و اورجینال بودن کالا


۳. راه سوم بچ کد : بچ کد تعدادی حروف و رقم هست که تاریخ تولید و انقصای و سری ساخت را نمایش میدهد. کافی است در یک سایت معتبر مثل chekfresh ، نام برند محصولتان را وارد کنید و بچ کد را بزنید تا سری ساخت و تاریخ تولید و انقضایش بیاید .

 روش تشخیص اصالت و اورجینال بودن کالا بچ کد

جالب است بدانید خیلی از محصولاتی که بیشتر از دوسه سال تاریخ انقصا دارند دیگر روی جعبه نمیزنند مثلا ۲۰۱۷-۲۰۲۲ باید با بچ کد چک کنید.

۴. راه چهارم و بسیار ساده : تفارت قیمت ها ، با یک سرچ ساده میتوانید بفهمید در سایت های اصلی محصولات مثلا یک رژ لب مارک هدی بیوتی ۲۴ دلاره ! که تبدیل کنید با دلار مثلا ده هزار تومانی چیزی حدود ۲۴۰ میشود . چطور به فروشنده اطمینان میکنید که یک رژ هدی بیوتی را به اسم اصل به شما بدهد ۵۰ هزار تومان ؟!قبل از خرید حتما توی سایت اصلی محصولات مورد نظر،قیمت ها را چک کنید ! .

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.