اینجا جای تبلیغ شماست

 

روش اکستنشن مو مصنوعی طبیعی | نگهداری اکستنشن مو

همه چیز درباره اکستنشن مو | روش نصب و نگهداری + نکات مهم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

همه چیز درباره اکستنشن مو

اکستنشن مو به معنی اضافه کردن مو (به هر روشی) به سر و موی فرد است که به منظور پر تر نشان دادن مو هست. آرایشگر و اکستنشن کار مو ، با بررسی موی شخص تعداد شاخه لازم را به فرد اعلام میکند و طبق آن هزینه اکستنشن موهای شما مشخص میشود. تاریخچه اولین اکستنشن مو به مصر باستان برمیگردد. در آن دوران، افراد به ظاهر خود اهمیت بسیار زیادی می دادند و زیباسازی بسیار مرسوم بود و مردم زمان و پول زیادی برای این کار صرف می کردند.

روش های اکستنشن مو :


روش‌های زیادی برای این کار وجود داره ،مثلا اکستنشن مو با لیزر ،اکستنشن موی گرم ،اکستنشن مو با حلقه و... که اکستنشن با لیزر (اکستنشن سرد) تقریباً آخرین روش کاربردی هست و آسیب کمتری به موهای فرد میرساند و دوام بیشتری نسبت به بقیه روش‌ها دارد. اینکه دوام اکستنشنی که گذاشتید چقدر است و چه زمانی نیاز به ترمیم دارید بستگی به رشد موهایتان و جنس موهایتان و همینطور جنس موها و جنس چسبی که برایتان زده شده است دارد و همینطور طرز نگهداری موها توسط شما.
اگر موهایتان ضعیف است بیشتر از ۳ ماه اکستنشن را روی سرتان نگه ندارید. هرچقدر موها بلند‌تر شوند کششی که ریشه مو تحمل میکند بیشتر میشود.

روش های اکستنشن مو مصنوعی طبیعی

اكستنشن  به روش دوخت

در اين روش که به‌صرفه ‌ترين روش اکستنشن مو است، بايد موهای طبيعی ‌تان را در قسمت‌هایی که قرار است موهای تازه اضافه کنيد به شکل آفريقايي ببافيد، بعد با استفاده‌ از نخ‌ و سوزن مخصوص دوخت اکستنشن به اين قسمت بدوزيد؛ آن هم با کوک‌هاي ريز و سه چهار بار تا خيال‌تان از بابت سفت و سخت کوک شدن موهاي تازه روي موهاي قبلي کاملا راحت باشد. اين روش اضافه کردن مو برخلاق اکستنشن با چسب، اين روزها طرفداران زيادي دارد.بهترین روش در اکستنشن کردن مو (اضافه کردن مو)روش دوخت است که هیچ گونه آسیبی به موی طبیعی فرد نمی زند ونیز هر زمان که بخواهید آن را از مو جدا کنید به راحتی از موی طبیعی جدا می شود بدون آنکه آسیبی به مو وارد کند. شما می‌توانید طول موهایتان را حداکثر ۲۶ یا ۳۰ سانتی‌متر بلند کنید. به این نکته توجه کنید که هر چه طول موهای مصنوعی و مقدار آنها بیشتر باشد، فشار بیشتری به پوست سر می آید، چون وزن این موها زیاد خواهد شد.

اکستنشن مو به روش چسب کراتین

چسب کراتین نوعی چسب بی ضرر است که برای جلوی سر و کسانی که موهای نازک و کم پشتی دارند روش خوبی برای اکستنشن مو می باشد، از کمی بالاتر از ریشه مو این چسب چسبانیده میشود و موهای اکستنشن روی آن قرار میگیرد و با گیره ،موهای طبیعی و مصنوعی با حرارت بهم فشرده میشود و چسبیده می شود.

اکستنشن مو روش نگهداری

اکستنشن مو به وسیله رینگ

در این روش برای افراد با موهای نازک و کم پشت اصلا خوب نیس بدلیل اینکه هنگام جمع کردن مو بالای سر رینگ مشخص می شود. در روش اکستنشن بارینگ ، رینگ های واشردار را داخل یک شاخه از مو مصنوعی می گذارند و  با قلاب های مخصوص موهای طبیعی را به داخل همان رینگ می کشند. با انبر مخصوص ،رینگ ها را فشار محکمی می دهند تا مو ثابت شود و به این طریق موی مصنوعی به طبیعی متصل می شود.

اکستنشن مو به روش لاینی

سریع ترین روش اکستنشن لاینی از بلند شدن پرپشت شدن موهایتان لذت ببرید،زیرا در این روش از چسب یا رینگ استفاده نمیشود. در این روش توسط نخ مخصوص به موی خودتان متصل میشود و به همین خاطر پیاز موهایتان توسط هیچ موادی پوشش داده نمیشود  که به مرور زمان از محل اتصال قطع و یا خورد شود موها بصورت یکدست در کل سر به طور یکسان متصل میشود و مثل روشهای شاخه ای تار تار در سر دیده نمیشود.

 اکستنشن مو به روش اتصال حرارتی

که در آن ابتدا یک دسته ی باریک از موها جدا شده و کمی بالا تر از ریشه مو محول چسب ناک خاصی مالیده میشود و یک دسته باریک از موهای اکستنشن روی آن قرار میگیرد سپس به وسیله گیره یا .انبرک ویژه ای این موها به هم فشرده شده حرارت انبرک چسب را ذوب کرده و موهای مصنوعی به موهای طبیعی میچسبد البته در این روش احتمال ریزش و آسیب بیشتراست

هزینه قیمت اکستنشن مو مصنوعی طبیعی

مدل های اکستنشن مو و تفاوت بین آنها:

اکستنشن های مو به طور کلی به دو دسته تقسیم میشوند: موهای اکستنشن طبیعی و مصنوعی: اکستنشن موهای مصنوعی دارای کیفیت پایین تری از موهای طبیعی می باشد و نسبت به موهای طبیعی زودتر کدر و کثیف میشوند چون موهای مصنوعی فاقد آبرسانی و املاح و ویتامین های موجود در مو هستند و نمیتوانند املاح را از طریق سر جذب کنند .در موهای طبیعی تنوع بیشتری وجود دارد و همچنین در هنگام استفاده از رنگ مو و اتو و سشوار دوام بیشتری نیز دارند. پس از این نظر اکستنشن موهای طبیعی بهتر است. ولی از نظر قیمت موهای طبیعی گران تر از موهای مصنوعی است.

نکاتی که قبل از اکستنشن مو باید بدانید:

اگر موهایتان کمتر از 7 سانتیمتر است برای اکستنشن مناسب نیستند و همچنین موهای بلند ( بیشتر از 50 سانت ) نیز هنگام استفاده از اکستنشن دچار مشکل میشوند و پس از انجام این عمل به علت فشار ناشی از وزن موهای جدید، بسیاری از خانم ها دچار سردرد در ناحیه اکستنشن میشوند و همینطور در هنگام خوابیدن احساس ناراحتی به فرد مورد نظر دست میدهد. البته پس از گذشت چند روز معمولا کمتر از یک هفته به آن عادت میکنند. همینطور چسبی که از آن برای چسباندن موها استفاده میشود باعث عوارض و خارش در نقاطی از سر میشود که پس از مدتی این عوارض از بین میرود. فشار زیاد ممکن است باعث آسیب و ریزش موهای طبیعی و کم‌پشت شدن آنها شود. بهترین طول موی اضافه شدهت برای خانمی که قد متوسطی دارد، ۲۲سانتی‌متر یا کوتاه‌تر از آن است.

هزینه قیمت اکستنشن مو مصنوعی طبیعی

نکات مهم بعد از انجام اکستنشن مو: نگهداری اکستنشن مو

- بهتر است موهای خود را در پنج روز اول بعداز نصب اکستنشن شست شو ندهید تا چسب ها سر جای خود کاملا ثابت شوند

-پس از انجام اکستنشن مو نباید از دوش گرفتن و حمام زیاد استفاده کرد و تنها دو بار در هفته پیشنهاد میشود.

-بعد از اکستنشن مو باید از شامپوهای مخصوص استفاده شود. در بسیاری از شامپوهای معمولی مواد شیمیایی وجود دارد که باعث شل شدن و از بین رفتن چسب مو می شود. بعد از استحمام موها را به آرامی خشک کنید و با انگشتان دست موهای خود را از هم باز کنید تا از گره خوردن موها جلوگیری شود و با دمای حرارت ملایم اتو مو و سشوار موها را خشک کنید. حتما از اکستنشن کار خود بپرسید از چه مارک شامپو و نرم کننده و ماسک مویی استفاده کنید. اگر از شامپوهای معمولی استفاده کنید عمر موها کم میشود.  البته توجه داشته باشید که محصولات حاوی سیلیکون ممکن است چسب اکستنشن را شل کنند.

-در هنگام استفاده از استخر و شنا کردن بهتر است موهای خود را با کش ببندید و یا ترجیحا از کلاه مخصوص شنا استفاده کنید.

-عمر اکستنشن موها تقریبا سه تا چهار ماه می باشد و البته پس از تقریبا گذشت یک ماه طبیعی است که تعداد کمی از موهای اکستنشن باز می شود.

- از شانه دندانه بزرگ برای مرتب کردن اکستنشن استفاده کنید.

-موی اکستنشن به روزی دوبار برس کردن نیاز دارد

- اگر موی طبیعی استفاده کرده باشید قابل رنگ کردن است.

 

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.

logo-samandehi