اینجا جای تبلیغ شماست

 

فرق هاشور ابرو با فیبروز و شیدینگ میکروپیگمنشن و میکروبلیدینگ چیست

فرق هاشور ابرو با فیبروز چیست؟میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ چیست + ویدیو

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

 همه آنچه باید در مورد تاتو، هاشور ، فیبروز و میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو بدانید

ابروها نقش مهمی در زیبایی فرد دارند. ابروهای آراسته و پرپشت سبب می شوند تا چشم‌ها و چهره افراد بسیار زیباتر به نظر برسند و برخلاف روش‌های دیگر زیباسازی مثل جراحی بینی،  کاشت گونه و ... با هزینه و زحمت خیلی کمتری به نتیجه می‌رسد. روش‌ها و اصطلاحات مختلفی برای این کار وجود دارد مثل میکروپیگمنتیشن، میکروبلیدینگ، هاشور ابرو، فیبروز و سایه ابرو یا شیدینگ ابرو که همه به نوعی تاتوی آرایشی محسوب می شوند. در ادامه به توضیحات بیشتری در مورد این کلمات و تفاوت آنها باهم می پردازیم.

نمونه ویدیو فیبروز ابرو | آموزش تاتو ابرو بصورت مویی و نازک

 

هاشور ابرو چیست

هاشور ابرو روشی رایج برای پرپشت نشان دادن ابروها است که با ترسیم خطوط ظریفی هم جهت با خطوط ابرو انجام می‌گیرد. و مثل تار ابروهای طبیعی ، تارهایی با استفاده از دستگاه در بین تارهای ابروی شما کشیده میشود. که با خطای دید مشخص نمیشود که ابروهای خود شما نیست. برای این کار از دو روش دستی (میکروبلیدینگ) و دستگاهی (میکروپیگمنتیشن) استفاده می شود

روش فیبروز ابرو چیست قیمت هزینه فیبروز قرینه سازی ابرو

 

میکروپیگمنشن ابرو چیست

در روش تاتو با دستگاه میکروپیگمنتیشن رنگدانه‌ها به زیر پوست، و در حد فاصل  اپیدرم و درم وارد شده و پوست را رنگ می‌کند. اما آنچه اهمیت دارد نحوه رنگ کردن است که در حقیقت اصل فرآیند را تشکیل می‌دهد. در این فرآیند خطوطی مشابه خطوط ابرو کشیده می شود تا ابرویی کاملا طبیعی و پرپشت به دست بیاید. میکروپیگمنتیشن با تاتوی سنتی تفاوت‌هایی دارد. اولین تفاوت در دستگاه میکروپیگمنتیشن است. امروزه دستگاه‌هایی برای این کار استفاده می‌شود که ارتباط اجزای ثابت آن با قسمت‌های قابل‌تعویض و یکبار مصرف‌شان قطع شده و اصطلاحا جریان برگشتی به عقب ندارند و تضمینی بر سلامت انجام آن از نظر انتقال نیافتن بیماری از فردی به فرد دیگر است.

میکروبلیدینگ چیست

میکروبلیدینگ یک روش تتوی دستی نسبتا جدید و روشی نیمه دائمی است. در میکروبلیدینگ از تیغ بسیار نازکی برای کشیدن خطوطی شبیه به تار مو استفاده می شود و در میکروپیگمنتیشن با استفاده از دستگاه صدها نقطه بر روی ناحیه تحت درمان ایجاد می شوند تا زمانی که شکل و ساختار ابرو حاصل شود. میکروبلیدینگ در ابتدا در آسیا و برای افراد سرطانی به کار رفت. در واقع از این روش برای ترسیم ابروهای طبیعی در افرادی که موهای خود را در اثر شیمی درمانی از دست داده بودند استفاده شد اما خیلی زود این روش شهرت پیدا کرد و به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت. این روش را می توان نوعی سوزن زنی در نظر گرفت. در تاتوی سنتی از یک ماشین چرخان برای وارد کردن جوهر به لایه های اپیدرم و درم پوست استفاده می شود اما در میکروبلیدینگ از یک قلم دستی با تیغی متشکل از چند سوزن استفاده می شود که رنگدانه ها را وارد پوست کرده و خطوط منفردی مشابه خطوط ابرو ایجاد می کند. از این روش می توان برای اصلاح و یا بازسازی ابروها به کار برد و در مواردی که خطوط ابرو به دلایلی مثل زخم یا بخیه از بین رفته اند می‌توان در مناطق مورد نیاز خطوط ابرو را ایجاد کرده تا ابرو ترمیم شده و کاملا طبیعی به نظر برسد. البته مسلم است که بیشترین کاربرد آن در جهت زیبایی است.

تفاوت میکروپیگمنشن میکروبلیدینگ فیبروز هاشور ابرو

تاتو ابرو فیبروز میکروپیگمنشن میکروبلیدینگ هاشور شیدینگ

تفاوت های میکروپیگمنشن و میکروبلیدینگ ابرو

در میکروپیگمنتیشن از صدها نقطه‌ی رنگ استفاده می شود تا به تدریج شکل ابرو ساخته شود. در این روش از یک دستگاه مخصوص استفاده می‌گردد. از مزیت‌های میکروپیگمنتیشن این است که برای انواع پوست قابل استفاده است در حالی که در میکروبلیدینگ این گونه نیست. در میکروپیگمنتیشن از دستگاه و سوزن استفاده می شود و ممکن است پس از مدتی کمی محو شود اما در میکروبلیدینگ ابروها شاداب تر به نظر می رسد. در جدیدترین روش، هر دو تکنیک با هم ادغام شده و تحت عنوان تکنیک هیبرید ابرو شناخته می شود به این صورت که مشابه میکروبلیدینگ خطوط ابرو کشیده شده و در مابین آنها با میکروپیگمنتیشن نقطه گذاری می شود به این ترتیب ابرو کاملا پر و زیبا به نظر می رسد. تفاوت مهم این دو روش این است که میکروپیگمنتیشن یک روش دائمی است اما میکروبلیدینگ یک روش نیمه دائمی است. به طور کلی میکروبلیدینگ معمولا یک سال دوام دارد که البته می‌توان با مراقبت های ویژه دوام آن را تا سه سال افزایش داد. البته با توجه به این که مدل و رنگ مورد پسند ابروها طی گذشت زمان و با توجه به مد روز تغییر می‌کند، اغلب روش نیمه دائمی ترجیح داده می شود. بعلاوه چون در روش میکروبلیدینگ به صورت دستی کار می شود خطوط ظریف‌تر و طبیعی‌تر به نظر می رسند. پس از هاشور ابرو با هرکدام از این دو روش، از شیدینگ یا سایه زدن ابرو استفاده می شود تا مناطق خالی به ویژه در بخش تاج ابرو پر شود. البته شیدینگ ابرو در مواردی که ابروها تو خالی و یا کمرنگ هستند هم می‌تواند به تنهایی برای پررنگ شدن و جلوه بیشتر ابروها به کار رود.

روش فیبروز ابرو چیست؟

در روش جدیدتر هاشور ابرو به نام فیبروز از تناسبات طبیعی برای ابرو استفاده می شود. در حقیقت کلمه فیبروز از دو واژه فی (عدد فی برابر با 1.618) و بروز یا ابروها تشکیل شده بدین معنا که ابروها با نسبت 1.618 ترسیم می‌گردند. یعنی بیشتر از آن که نظر مشتری در اینجا مطرح باشد، تناسبات چهره او اهمیت دارد و این که چهره او در عین زیبایی کاملا طبیعی به نظر برسد. در این روش که نوعی میکروبلیدینگ است از تیغ های ظریف برای ایجاد خطوط ابرو استفاده می شود. برای رسم خطوط از رنگ های معدنی و سازگار با پوست استفاده می‌گردد که فاقد فلزات سنگین هستند. البته از معایب این کار این است که تنها کسانی می‌توانند از این روش استفاده کنند که قبلا از هیچکدام از روش‌های تاتو استفاده نکرده باشند

هاشور ابرو | تاتو ابرو| قیمت هزینه هاشور ابرو

قبل از هاشور ابرو چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

-مدتی قبل از میکروپیگمنتیشن بهتر است از اصلاح ابروها یا چیدن آنها خودداری کنید و به اصطلاح اصلا به ابروهای خود دست نزنید. متخصص باید جهت رشد ابروهای شما، ضخامت و رنگ آنها را به خوبی ببیند. بهتر است با چشم ها و ابروهای طبیعی و بدون آرایش خود به نزد متخصص بروید و در مورد ایده های مورد نظرتان با او مشورت کنید.

-بهتر است ده روز قبل از شروع فرایند ابروها هیچ رنگی نداشته باشند و از داروهای انقباضی عروق استفاده نکرده باشید.

-دو هفته قبل و بعد از فرایند نباید از آنتی بیوتیک استفاده کنید در غیر این صورت بدن شما رنگ ها را پس خواهد زد.

-10 روز قبل از فرایند حمام آفتاب نگیرید، پوست شما به هیچ وجه نباید آفتاب‌سوختگی داشته باشد.

-از 24 ساعت قبل از شروع فرایند از نوشیدن الکل و یا نوشیدنی‌های محرک مثل قهوه، چای غلیظ نوشابه های انرژی زا و یا کافئین‌داری خودداری کنید. این نوشیدنی ها سبب رقیق‌تر شدن خون می شوند و انجام فرایند را برای ابروکار مشکل کرده و محل پیگمنتیشن دیرتر التیام می‌یابد.

- از 2 ساعت قبل از میکروپیگمنتیشن از کشیدن سیگار خودداری کنید.

متخصص پیگمانتر باید توجه کند که مواردی وجود دارد که برای انواع تاتو منع شده اند مثل افراد مبتلا به بیماری‌های خونی، سرطانی، آسم، هپاتیت، ایدز و ... . البته در دوران بارداری و یا شیردهی هم بهتر است این فرایند خودداری شود

تاتو ابرو فیبروز میکروپیگمنشن میکروبلیدینگ هاشور شیدینگ

تاتو ابرو فیبروز میکروپیگمنشن میکروبلیدینگ هاشور شیدینگ

مراحل هاشور ابرو چیست؟

به طور کلی هاشور ابرو حدود دو تا سه جلسه طول می‌کشد. جلسه اول بیشتر به طراحی ابرو پرداخته می شود. در جلسات بعد خطوط ترسیم شده و رنگ می گردد. در میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابروها بیشتر به سلیقه مشتری طراحی می‌شود اما در فیبروز طراحی کاملا متناسب با چهره افراد انجام می‌گیرد. فرد ابروکار باید حتما طراحی را با ابزار مناسب مثل قلم طراحی و خط کش انجام دهد تا هر دو ابرو کاملا قرینه در بیاید.

در مرحله بعد باید ابروها بی‌حس شوند . البته باید توجه داشت میزان مصرف بی حسی زیاد نباشد در غیر این صورت رنگ‌پذیری پوست کاهش می‌یابد. سپس با دستگاه یا بصورت دستی با استفاده از سوزن خطوط اصلی ابرو هاشور زده می شود و پس از آن رنگ می‌گردد. در ادامه باید بین خطوط اصلی، خطوط ریزی قرار بگیرد تا ابروها طبیعی‌تر به نظر برسند. انتخاب رنگ ابرو باید با توجه به رنگ مو و پوست انجام شود.

در آخر لازم به ذکر است که برای انجام هر کدام از این روش‌ها حتما به مکان‌های مناسب و تخصصی مراجعه کنید که مجوزهای لازم را داشته و بهداشت را کاملا رعایت می‌کنند.  از آنجا که این کار با خونریزی همراه است و سوزن وارد پوست می شود سوزن‌ها باید کاملا استریل بوده و یکبار مصرف باشند و هیچ گونه آلودگی نداشته باشند. بهتر این است که سوزن‌ها را خودتان تهیه کرده و با خود به همراه ببرید.


 

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید ) عضویت یا ورود به حساب کاربری.
Rate this post:
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

معرفی رنگل

رنگل - مجله خانم ها

مجله رنگل ، جامع ترین مجله عروسی است و همچنین دربردارنده موضوعاتی همچون خانه داری، آشپزی، خیاطی و... می باشد. مطالب رنگل را دنبال کنید.