هفت مرحله مهم برای پاکسازی پوست در خانه

  • پاک سازی پوست یکی از روش های جدیدی است که این روزها در آرایشگاه یا در خانه انجام می شود. پاک سازی کمک می کند تا شما پوستی سالم و شفاف داشته باشید در ادامه به مراحل مهم پاک سازی پوست در خانه اشاره می کنیم. پس با ما همراه باشید

هفت مرحله مهم برای پاکسازی پوست در خانه

پاک سازی پوست یکی از روش های جدیدی است که این روزها در آرایشگاه یا در خانه انجام می شود. پاک سازی کمک می کند تا شما پوستی سالم و شفاف داشته باشید. برخی از افراد هزینه های زیادی را برای فیشال صورت یا همان پاک سازی در سالن ها می پردازند در حالیکه می توان این کار را در خانه هم انجام داد. در ادامه به مراحل مهم پاک سازی پوست در خانه اشاره می کنیم. پس با ما همراه باشید.

paksazipoost

  • تمیز کردن صورت از آلودگی

تمیز کردن پوست دارای مراحلی است که در گام اولیه نیاز است تا صورت برای انواع پاک سازی آماده شود. برای آماده شدن پوست خود برای پاک سازی بهتر است در ابتدا موهای خود را با یک هد بند جمع کنید و هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی را از صورت خود پاک کنید. برای این کار می توانید از انواع پاک کننده های آرایشی استفاده کنید. درواقع بعد از استفاده از انواع پاک کننده نباید هیچ گونه آلودگی بر روی پوست شما باقی بماند. استفاده از دستمال مرطوب تنها مواد آرایشی را پاک می کنند و شما نیاز به یک پاک کننده نیز دارید. یکی از برندهای معروف در این زمینه برند سینره است. شما با خرید بهترین محصولات سینره به صورت اینترنتی از  تخفیف  در لیست قیمت انواع پاک کننده سینره هم می توانید استفاده کنید. برند سینره برای انواع پوست مانند خشک، چرب و غیره دارای محصولاتی است.

  • از بین بردن سلول های مرده پوست

  • skinroutine

برای از بین بردن سلول های مرده پوست خود می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید که یکی از آنها تیغ است. این کار با کمک تیغ ابرو هم انجام می شود و باید مراقب باشید که برای این کار پوست شما باید کاملا خشک بوده و مرطوب نباشد. برای استفاده از تیغ باید آن را  در جهت رویش مو روی صورت بکشید. توجه کنید که در صورتی که تیغ را خلاف جهت رویش مو حرکت دهید، احتمالا پوست شما حساسیت نشان می‌دهد و جوش خواهد زد. با این کار سلول های مرده پوست نیز خارج می شود.

  • شست و شوی صورت

پس از شیو کردن نوبت شستن صورت است. شما در این مرحله باید از یک شوینده مناسب استفاده کنید. هر پوستی با توجه به نیازی که دارد باید از یک شوینده مناسب استفاده کند.

  • بخور پوست

  • skincare

بخور دادن هم تا مقدار زیادی به پاک سازی پوست شما کمک می کند. برای این کار می توان از دستگاه بخور هم استفاده کرد. برای استفاده از بخور باید دقت کنید که دما و میزان بخار را روی درجه ملایم قرار دهید و در مقابل بخار آب قرار بگیرید. توجه کنید که صورت خود را با فاصله از بخور نگه دارید. فاصله کم با بخار آب ممکن است باعث سوختگی یا التهاب پوست شما شود. اگر هم دستگاه بخور ندارید می توانید از روش های خانگی برای بخور دادن استفاده کنید. برای مثال شما می توانید آب را روی حرارت قرار دهید و به آن بابونه را به دلیل خواص بی شمار آن اضافه کنید بابونه به باز شدن منافذ پوست کمک کرده و پوست را آماده خارج شدن آلودگی می کند. پس از استفاده از بخور باید پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید.

  • لایه برداری

با استفاده از انواع لایه بردار یا اسکراب مخصوص پوست می توانید پوست خود را از آلودگی ها دور کنید. اگر پوست شما آلودگی زیادی ندارد می توانید از اسکراب ملایم تر استفاده کنید. برای استفاده از انواع لایه بردار بهتر است آن را روی بخشی از پوست خود امتحان کنید تا از عدم حساسیت آن به مواد آن مطمئن شوید.

  • استفاده از ماسک

پس از لایه برداری می توانید به عنوان یکی دیگر از مراحل پاک سازی پوست در خانه از ماسک صورت استفاده کنید. شما برای این کار باید از ماسکی استفاده کنید که نیازهای پوست شما را رفع کند. برای مثال اگر پوست شما چرب است باید ماسکی را انتخاب کنید که منافذ باز پوست شما را تعدیل کرده و چربی پوست را تنظیم کند. یا اگر پوستی کدر دارید می توانید از انواع ماسک روشن کننده هم استفاده کنید.

  • استفاده از سرم و کرم تقویتی پوست

در مرحله آخر می توانید از انواع مواد و محصولات تقویتی و درمانی پوست استفاده کنید. سرم پوست نوعی محصول مراقبتی است که با مواد مغذی و انواع ویتامین، تقویت شده است. این محصول را قبل از مرطوب کننده باید استفاده کنید تا تاثیر بیشتری در بهتر شدن پوست شما داشته باشد. شما با انتخاب سرم پوست مناسب می‌توانید به جوان سازی پوست خود کمک کنید. در نهایت در مرحله آخر می توانید از بادی اسپلش هم برای خوشبو شدن پوست خود استفاده کنید. شما می توانید برای خرید بهترین انواع بادی اسپلش زنانه یا مردانه با قیمت مناسب آن را به صورت اینترنتی از سایت دیجی استایل تهیه کنید.

نویسنده: وحیده امینی