نکات مهم برای پاک کردن آرایش چشم

 • از سایه چشم گرفته تا ریمل، آرایش چشم می‌تواند شما داشته باشد، اما برای جلوگیری از آسیب یا تحریک، باید آن را به روشی صحیح پاک کنید. یاد بگیرید که چگونه آرایش چشم را به آرامی و موثر پاک کنید.

نکات مهم برای پاک کردن آرایش چشم

از سایه چشم گرفته تا ریمل، آرایش چشم می‌تواند شما داشته باشد، اما برای جلوگیری از آسیب یا تحریک، باید آن را به روشی صحیح پاک کنید. یاد بگیرید که چگونه آرایش چشم را به آرامی و موثر پاک کنید. پوست اطراف چشم از حساس‌ترین قسمت‌های پوست صورت است؛ بنابراین نمی‌توانید از هر نوع شوینده یا دستمال‌های مرطوب برای این قسمت استفاده کنید. تا حد امکان سعی داشته باشید تا کمترین کشیدگی را در این قسمت از پوست ایجاد کنید. فرقی نمی‌کند در حال آرایش کردن هستید یا قصد پاک کردن آرایش چشم را دارید. باید بتوانید به درستی و با روشی صحیح با این قسمت از پوست برخورد کنید.

چگونه آرایش چشم خود را پاک کنیم

 اشتباهات رایج در پاک کردن آرایش چشم

پاک کردن آرایش چشم با محصولات ماندگار به خصوص محصولات آرایشی با فرمول‌های ضد آب، ممکن است برای شما دشوار باشد. در اینجا برخی از اشتباهات رایج هنگام پاک کردن محصولات آرایشی دور چشم وجود دارد:

 • اسکراب بیش از حد

پوست اطراف چشم ظریف ترین و حساس ترین پوست صورت شماست و حرکات زیاد شستشو می‌تواند باعث پیری زودرس و تحریک شود. به جای پاک کردن آرایش چشم، از حرکات دایره‌ای ملایم استفاده کنید و اجازه دهید پاک کننده آرایش یا پاک کننده صورت کار خود را انجام دهد. نیازی به سابیدن چشم‌ها ندارید. این کار جدا از ایجاد چروک و پیری زودرس باعث ریزش مژه‌ها خواهد شد. از ریمل‌های مرغوب استفاده کنید تا مجبور به استفاده از چندین پد پاک کننده نباشید. ریمل اصل از برند ایزادورا انتخاب مناسب و باکیفیتی است که ارزش خرید بالای آن در کنار قیمت مناسب باعث افزایش محبوبیت آن شده است.

اسکراب پوست

 • به اندازه کافی منتظر نمانید تا پاک کننده ها اثر کنند

 آب شوینده یا پاک کننده صورت شما به زمان نیاز دارد تا روی پوست شما بنشیند و آرایش چشم شما را تخریب کند (مخصوصاً ریمل و خط چشم ضد آب). هنگام پاک کردن آرایش چشم، اجازه دهید پاک کننده آرایش قبل از اینکه به آرامی آن را پاک کنید حداقل ده ثانیه روی پوست شما بماند. این کار بدون ایجاد آسیب به پاک شدن محصولات آرایشی سخت منجر خواهد شد. اگر روی ابروهای خود آرایش دارید، فراموش نکنید شما یک پد اضافه تیز برای پاک کردن سایه ابرو نیاز دارید. پد را روی ابرو بگذارید و اجازه دهید تمام مواد موجود جذب و حل شوند.

 • استفاده از محصولات مراقبت از پوست خشن

 ممکن است فکر کنید اگر محصولی روی پوست شما گزگز می‌کند، این نشانه کارآمدی آن است. با این حال، چنین علامتی از محصولات اغلب به این معنی است که پوست شما نسبت به مواد فعال واکنش منفی نشان داده است و ممکن است باعث تحریک یا جوش شود. پاک‌کننده‌های آرایشی را انتخاب کنید که هنگام استفاده از آن‌ها احساس سوزش یا گزگز روی پوست نداشته باشید. این شوینده‌ها و پاک کننده‌ها باعث ایجاد ساییدگی روی پوستتان خواهند شد.

نحوه پاک کردن آرایش چشم در 6 مرحله

در حالی که پاک کردن آرایش چشم مهم است، باید مطمئن شوید که روش شما به پوست اطراف چشم آسیب نمی‌رساند. در اینجا یک راهنمای گام به گام برای پاک کردن آرایش چشم پس از یک روز طولانی آورده شده است:

 • دستان خود را بشویید

 قبل از پاک کردن آرایش، دست‌های خود را بشویید تا از ورود آلودگی یا باکتری به چشم خود جلوگیری کنید.

 • پاک کننده آرایش خود را آماده کنید

 پاک‌کننده آرایش چشم مورد علاقه‌تان را روی یک پنبه تمیز، سواب پنبه‌ای، پد پنبه‌ای یا پارچه‌ای نرم بمالید. انواع مختلفی از پاک کننده های آرایش وجود دارد، از جمله محصولات روغن پاک کننده (مانند روغن معدنی، روغن بچه یا روغن نارگیل که بهترین انواع آن در این لینک معرفی شده است)، محصولات مبتنی بر آب (مانند میسلار واتر بدون روغن)، و پاک کننده‌های صورت مخصوص پاک کردن آرایش چشم. دستمال مرطوب آرایشی بسته بندی شده یا پدهای پاک کننده آرایش مبتنی بر الکل مناسب هستند، اما برای نواحی ظریف پوست مناسب نیستند. اگر چشم یا پوست حساسی دارید، با یک متخصص پوست یا سایر متخصصین مراقبت از پوست مشورت کنید که کدام پاک کننده آرایش برای شما بهترین است.

 • پاک کننده آرایش را به آرامی بمالید

گلوله پنبه‌ای یا پارچه شستشو را روی چشم بسته خود فشار دهید و بگذارید حداقل ده ثانیه روی چشم شما بماند. این به محصول اجازه می‌دهد تا آرایش چشم شما را بدون حرکات شستشوی دردناک یا آسیب رسان تجزیه کند. اگر از لوازم آرایشی ضد آب استفاده می‌کنید، ممکن است لازم باشد حتی بیشتر صبر کنید یا یک پاک کننده اضافی در اطراف آن بمالید.

 • با یک حرکت ملایم پد را به سمت پایین بکشید
 • پد آرایش چشم پاک کن

هنگامی که محصول شروع به تجزیه آرایش چشم شما کرد، از حرکات ملایم رو به پایین استفاده کنید تا تمام آرایش باقی مانده را از روی صورت خود پاک کنید. هنگام برداشتن محصول از خط مژه خود بسیار مراقب باشید تا از وارد شدن بالم پاک کننده به چشم خود جلوگیری کنید.

 • در صورت نیاز تکرار کنید

 این کار را تا زمانی که چشم شما کاملاً بدون آرایش شود تکرار کنید.

 • آبکشی کنید

یک آبکشی کامل از ناحیه چشم خود، به خصوص گوشه داخلی، انجام دهید تا مطمئن شوید که تمام باقیمانده ها یا آثار آرایشی باقی مانده را پاک کرده‌اید. به بقیه روتین مراقبت از پوست خود ادامه دهید و با استفاده از محصولات مرطوب کننده یا آبرسان مانند کرم دور چشم کار خود را به پایان برسانید تا از تحریک یا خشکی بعد از شستشو جلوگیری کنید.

در مورد پاک کردن آرایش چشم حداکثر دقت را به خرج دهید و این دقت را در هنگام آرایش نیز داشته باشید. در صورت نیاز در انتها و پس از شستشو با استفاده از گوش پاک کن و محلول پاک کننده مواد آرایشی باقی مانده را پاک کنید. نباید اجازه دهید کشیدگی و ساییدگی باعث بروز خطوط ریز و درشت اطراف چشم شود و با استفاده از کرم دور چشم مناسب پس از پاکسازی کامل آرایش پوست این قسمت را احیا کنید.

نویسنده: سارااقبالی